Futbolcu Arda Turan, şarkıcı Berkay Şahin’la kavgasının ardından gittiği hastanede tabancasının ateş alması nedeniyle emniyette ifade veriyor. Arda Turan, eğlence mekanında burnunu kırdığı Berkay’ın tedavi için gittiği Ulus’taki hastaneye saat 05:30 sıralarında gitti. İkilinin check-up servisi önünde tekrar tartıştıkları bu sırada Arda Turan’ın silahının ateş aldığı öğrenildi.

Konuyla ilgili Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından soruşturma başlatıldı. Turan ifade vermek üzere Asayiş Büro Amirliği’ne geldi. Turan’ın ifade işlemleri devam ediyor. Polis, ifade sonrasında savcıyla görüşecek. Eğer savcı “mevcutlu getirin” derse Turan hakkında gözaltı işlemi yapılacak. Turan geceyi emniyette geçirecek. Savcı ifadesinin ardından serbest bırakılmasını da isteyebilecek.

Silahı ateş aldı

Futbolcu Arda Turan’ın şarkıcı Berkay Şahin’la kavgasının ardından gittiği hastanede tabancasının ateş aldığı öğrenildi. Hastanede sabah mesaiye başlayan servis görevlileri fotokopi makinası ve zeminde mermi girişi gördüler. Olaydan saatler sonra mermi izini ve boş kovanı gören çalışanların haber vermesi üzerine Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri hastaneye geldi. Yapılan araştırmada ‘silahla ateş etme olayı’nın polise bildirilmediği tespit edildi. Hastanenin güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis, ateş edilme anının kamera açısı dışında olduğunu ancak Arda Turan’ın elinde tabancayla yürürken görüldüğünü belirledi.

Bunun üzerine hastanenin o geceki güvenlik amirine de olayı saklamaktan dolayı işlem yapıldı. Olayla ilgili olarak savcılığın, Arda Turan hakkında “kasten yaralama” ve “silahla tehdit”ten işlem yapılması, olaya şahit olan Berkay Şahin’in eşi Özlem ve şarkıcı Murat Dalkılıç’ın da ifadelerinin alınmasının talep edildiği öğrenildi.

Berkay Şahin: “Şikayetçiyim”

Futbolcu Arda Turan’ın bir eğlence mekânında şarkıcı Berkay Şahin’in burnunu kırması ve Şahin’e kaldırıldığı hastanede silah çekmesine ilişkin soruşturmada tarafların ifadesi alındı. Berkay Şahin ifadesinde yaşananları anlatarak “Şikayetçiyim.” dedi.

Soruşturma kapsamında Berkay Şahin’in eşi Özlem Ada Şahin’in  ve olay yerinde olan bazı şahitlerin de ifadeleri alındı. Özlem Ada Şahin basına yaptığı açıklamada Arda Turan’ın kendisine laf attığını ve kavganın da bu yüzden çıktığını iddia etmişti.