ARSLAN gençlerle buluştu

Mehmet Güzel
SİNDELFİNGEN- Sindelfingen DİTİB Ulu Cami yönetimi Gençlik Kollarının talebi üzerine profesyonel boks tarihinin ilk ve tek Türk  dünya şampiyonu olan Fırat Arslan gençlerle buluştu. Ulu Cami dernek yönetimin hazır bulunduğu programda Sindelfingen ve çevresinde bulunan gençlerle buluşan Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan, kendi hayatından örnekler verdi ve gençlere ‘İnan, çalış, vazgeçme. Allah yardım eder’ tavsiyesinde bulundu. Programın açılışında konuşan Sindelfingen DİTİB Ulu Camii dernek başkanı  Zeki Tekin çocuklarımızı Türklük şuur ve gururu  ve de  İslam ahlak ve faziletiyle yetiştirmeliyiz diyerek gençlere kendilerine mutlaka bir hedef belirlemelerini tavsiye etti Tekin davetlerini kabul ederek gençlerle buluşan Fırat Aslan ve ekibine teşekkür etti.

İNANÇ SABIR TUTKU VE AZİM
Boks sporuna geç başladım 18 yaşında başladığımda bu yaşta bu sporda nereye gelebileceksin diye soranlara ” dünya şampiyonu ” olacağım dedim 37 yaşında dünya şampiyonu oldum bugün 47 yaşındayım ve dünya sıralamasında bir numarayım, seneye tekrar şampiyonluk mücadelem olacak sonrasında antrenör olarak devam edeceğim. Başarının Sırrı: ‘İnanmak, sabır, tutku ve Azim’ olduğunu söyleyen Fırat Arslan, boks hayatında hep hedefler ile yaşadığını belirtti. Hedefinin yeniden dünya şampiyonu olmak olduğunu vurgulayan Arslan, bu yolda kendisini destekleyen ve yalnız bırakmayanlara teşekkür etti. Onlara bu şampiyonluğu bir kez daha tattırmak isteyen Arslan, dünyanın zirvesini yeniden olmak istediğini fakat bunun da çalışarak kazanabileceğini ifade etti. Gençlerle DİTİB Ulu Camiinde bir araya gelip tecrübelerini paylaşan eski dünya şampiyonu Fırat Arslan, spor yapmanın yararları, sporda başarının sırları, sporcu ahlakı, sporun insan hayatını ve kariyerine verdiği olumlu etki ve diğer konularda geniş bir biçimde bilgi verip, boksa nasıl başladığını ve dünya şampiyonluğuna kadar uzanan başarı öyküsünü anlattı. Aslan çocukluğum zor geçti Almanca dilini beş yaşında Kindergarten de öğrenmeye başladım, ismim Firat olarak onu da Almanca dört teker manasında dalga geçtiklerinde zoruma gitmişti gençliğimde okulumda iyiydim. Gymnasium hakkı elde ettim sonrasında spor eğitimin önüne geçti liseyi bitirdim, müsabakalarda haksızlığa uğradığım zamanalar da umutsuzluğa kapılmadım yılmadan çalıştım ve başardım

YETENEKLİ GENÇLER ÇOK
Almanya’daki gençlerin buradaki imkanlar doğrultusunda her spor dalında başarılı olabileceklerini belirten Fırat Arslan, “Dünya’nın her yerinde iyi sporcular yetişiyor, disiplinli ve programlı çalışmalar yapılıyor, sporun her dalında bizler Türk milleti olarak azimli çalışkan ve savaşçı ruha sahibiz yeter ki doğru ve inançlı yetiştirilsin yeter ki azimli olalım inançlı olalım, Allah yardım eder. Allah’a şükürler olsun ki gençlerimiz yetişiyor ve arkamızdan geliyor. Bu gençleri içimizde arayıp bulmamız, keşfetmemiz gerekiyor” dedi. Söyleşi soru cevap faslı devam ederken Ulu Cami yönetimi Fırat Aslan’a bir plaket takdim etti, program sonunda Fırat Aslan gençlerle fotoğraf çekindi. Program sonunda Oses Çiğköfte programa katılanlara çiğköfte ikramında bulundu.