Arslan kükredi: Hesabımız kapanmadı

Dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan Muhammed Ali Turnuvası’nın 7 Ekim 2017’de Stuttgart’da yapılacak karşılaşmalarda Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan da ringe çıkarak rakibi Arjantin’li Sergio Alberto Anjel’e karşı yumruk sallayacak.

Mustafa Karaman
STUTTGART- Dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan tanımlanan ‘Muhammed Ali Turnuvası’nın Stuttgart ayağı için dünyanın dev boks kulüplerinden biri olan Sauerland’ın patronu Kalle Sauerland tarafından Stuttgart’ın seçkin mekanlarından biri olan Le Meridien Hotel’de gerçekleşen basın toplantısına Türk ve Alman medyasının ilgisi yoğun olduğu basın toplantısına Dünya Şampiyonluğu için hazırlıklar yapan 46 yaşındaki Fırat Arslan tüm ekibiyle katılırken sporun dostu olarak da bilinen GAZİ Promosyon Şirketi Genel Müdürü Kahraman Erdin de hazır bulundu.

7 EKİM’DE FIRAT RİNGE ÇIKACAK
7 Ekim’de Stuttgart’ın önde gelen salonlarından biri olan Hanns Martin Schleyer kapalı spor salonunda düzenlenecek olan dünyanın en iyi boksörlerinin dövüşeceği gala gecesinde Arjantinli Sergio Alberto Anjel’e karşı dünya şampiyonluğuna hazırlık maçı yapacak. Anjel’e karşı yumruk sallayacak olan boksörümüz Fırat Arslan düzenlenen basın toplantısında rakibinin güçlü bir boksör olduğunu belirterek, “Bugüne kadar hiç bir rakibimi küçük görmedim. Rakibim benden 11 yaş genç ve uzun boylu. Sergio bugüne kadar 15 maç yapmış ve bunların 13’nü kazanmış olan başarılı bir sporcu. Rakibim beni dünya şampiyonluğu yolunda hazırlıyacağına inanıyorum. Allah’ın izniyle bu maça da iyi hazırlanıp bu maçı alacağız inşallah” dedi.

HEDEFİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU
Boks hayatında hep hedefler ile yaşadığını belirten Fırat Arslan, hedefinin yeniden dünya şampiyonu olmak olduğunu vurguladı. Kendisini destekleyen ve bu yolda yanlız bırakmayanlara bunu bir kez daha tatırmak isteyen Arslan, asıl adı Muamer Hukić olan eski dünya şampiyonu Marco Huck karşısında tekrardan yumruk sallamak istedigini söyledi. Fırat Arslan, “Marco Huck ile bugüne kadar iki maç yaptım bunlardan birisini kazandığımı düşünüyorum ve tüm boks otoritelerinin görüşleri de bu yöndedir ve birisini de kaybettim. Bu nedenle bir bir berabere kaldığımı düşünerek, kendisiyle son bir kere daha kozlarımızı paylaşmak istiyorum.” diyerek Marco Huck’e bir kez daha açık olan hesap için çağrıda bulundu. Fırat Arslan, “Bu hayatımın maçı. Rakibimi yenip şampiyonlukta bir adım daha ilerliyeceğim. Bunun için çok çalıştım. Huck’u yenerek beni destekleyenlere tekrardan şampiyonluk hediye etmek istiyorum.” dedi. ‘Ringlerin Arslanı’ Fırat geçen karşılaşmadaki haksızlıklar dolayısıyla çok etkilendiğini ve o maçın hırs ve azimiyle her maça hazırlandığını söyledi. Bu şampiyonlukla boksa veda edeceğini de belirten Arslan, “Boks hayatımı güzel bir şampiyonlukla sonlandırmak istiyorum.” şeklinde söyledi.

SAUERLAND’DAN FIRAT’A ÖVGÜ
Sauerland’ın patronu Kalle Sauerland, yaşının irlerlemesine rağmen Fırat’ın kendisini bu boks camiasında bir idol olarak gördüğünü belirterek, Fırat Arslan’ın azmine hayran kaldığını belirtti ve bu yüzden de her alanda kendisini taktir ettiğini söyledi. Bu sözler karşısında Fırat Arslan ise Sauerland’a bu övgü dolu sözler yüzünden teşekkür etti. Kalle Sauerland ise Fırat ile boks hayatından sonra da birçok proje ile çalışmak istediklerini söyledi. Fırat Arslan ayrıca her zaman uzun yıllardır destekçisi olan ve kendisini her alanda yalnız bırakmayan sponsoru GAZİ’ye de desteklerinden dolayı teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. Öte yandan basın toplantısında ayrıca Fırat Arslan’ın Menajeri Okan Yavuz’da birçok proje hakkında görüşmelerinin devam ettiğini belirterek, “Şu an için çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Ama Fırat’ın Marco Huck ile bir açık hesabı var. Onun kapatılmasını istiyoruz” dedi.