ASBİR Belçika Sivaslılar Birliği’nden yardım kampanyası

Halil Uygun
BRÜKSEL – ASBİR Belçika Sivaslılar Birliği’nden yardım kampanyası tüm hızıyla devam ediyor. ASBİR Belçika Sivaslılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Kadim Urdu, yönetim kurulu olarak istişare toplantımızı gerçekleştirdik ve çalışmalarımızı kaldığımız yerden devam edeceğiz dedi. Urdu, “2021 senesi için çalışmalarımız hakkında Yönetim kurulumuzun aldığı kararlar.
1-nisanda engelli araçlarının dağıtımı.
2-Ramazan kumanyası dağıtımı
3-01/11/ 2021 de çocuklarımız üşümesin kış projesi.
4- 24 Aralık 2021 tarihinde öğrencilere burs ve ihtiyaç sahibi dar gelirli ailelere yardım etmek için yardımlaşma, dayanışma, birlik, beraberlik ve gardaşlık gecesi düzenleyeceğiz.
Yönetim kurulu üyelerimizle birlikte yardımlaşma dayanışma içinde burada ve Sivas’ta ihtiyaç sahibi dar gelirli ailelere biraz da olsa faydalı olmak için çalışacağız. Tüm yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte güzel hizmetlere imza atacağız” dedi.

“Akülü araçlarını satın aldık”
Yönetim kurulu arkadaşlarıyla özveri çalışmaları neticesinde başarılı olduklarının altına çizen Urdu, “24 Aralık 2019 yılında engelliler yararına yapmış olduğumuz yardımlaşma dayanışma ve birlik gecesinin geliriyle, akülü engelli, arabalarını aldık çok şükür. 1 Nisan’da tırı yüklüyoruz. Birlikteliğimiz daim, dostluğumuz uzun olsun. Engelsiz bir dünya için engellilerin engeline kaldıracağız inşallah. Engelli kardeşlerimizi evlerine bağımlılıktan kurtaracak, onların tutan elleri, yürüyen ayakları olacağız. Onların birer ses ve nefes olarak topluma katılmalarını sağlamak, günlük hayatta yaşamlarını kolaylaştırmak için çaba sarf edeceğiz. Burada tüm sponsorlarımıza hayır sever işadamlarına çok teşekkür ediyorum. Rabbim yapmış oldukları ve yapacakları hayırları şimdiden kabul eylesin Rabbim sayılarını artırsın inşallah. Aynı zamanda Belçika Sivaslılar Birliği olarak burada ve Sivas’ta dar gelirli ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan kumanya kampanyası başlattık.
Bir kumanya 20 Avro olmakta. Bu kampanyaya da katkıda bulunan tüm hayırsever gardaşlarımızın yapmış olduğu ve yapacakları hayırları Rabbim şimdiden kabul eylesin. Bizler burada bir köprüyüz hedefimiz 500 aileye ulaşmak istiyoruz inşallah. Kasım 2021 de çocuklarımız üşümesin kampanyası düzenleyeceğiz. Bot, Mont ve kırtasiye gibi yardımlarımız olacak inşallah. Şayet pandemi sıkıntıları tamamen yok olursa 24 Aralık 2021 tarihinde Belçika Sivaslılar Birliği yardımlaşma, dayanışma ve gardaşlık gecesi düzenleyeceğiz. Bu gecenin geliri dar gelirli ailelere ve öğrenci bursu ihtiyaç sahiplerine yardım amaçlı olacaktır. Rabbim aldığımız bu kararları hayırlara vesile eylesin. Hayırda yarışmayı cümlemize nasip eylesin inşallah” şeklinde konuştu.