Asırlık koca çınara veda

 

Murat Pehlivan

DUİSBURG- Almanya’nın Duisburg şehrinde ikamet eden birinci neslin yaşayan köklü çınarlarından Bayburtlu Hacı Dursun Ayar, 97 yaşında Hak’kın rahmetine kavuştu. Hafta sonuna denk gelmesi ve evde vefatı dolayısı ile iki günlük bekleme süresince Duisburg Bayburtlular Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinde taziyeler kabul edilirken, ailenin yakınları ve sevenleri dernek lokaline akın ettiler.

 

İŞ VE SİYASET ÇEVRESİ AKIN ETTİ

1967 yılında geldiği Almanya’da 52 yıllık, yarım asırlık yaşam geçiren merhum Ayar için üyesi olduğu ve büyük emek verdiği  Duisburg Genç Osman Cami’sinde öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Duisburg ve çevresinden çok sayıda tanınmış simanın yanı sıra kalabalık bir topluluk katıldı. Namazda Genç Osman Cami din görevlisi Bedri Canlı helallik isterken, merhum Ayar’dan övgü dolu sözler ile bahsetti.

 

OĞULLARININ OMUZLARINDA VEDA ETTİ

Merhum Ayar, oğulları Bayram, Adem, Erol ve Turgut (Hafız) Ayar ve sevenlerinin omuzlarında son yolculuğuna çıkarken Aile mezarlığı bulunan İstanbul’da eşinin yanında toprağa verilmek üzere Türkiye’ye götürüldü.

FSV EN YAŞLI TARAFTARINI KAYBETTİ

Cenaze namazında iki dönem başkanlık yapan oğlu Erol Ayar dolayısı ile taraftarı olduğu FSV camiasından, taraftarlar, eski ve yeni yöneticiler, bazı futbolcularda saf tutarken, ” eski başkanımız ve hali hazırdaki Onursal Başkanımız Erol Ayar’ı yalnız bırakmak istemedik. En yaşlı taraftarımızı kaybettik, üzgünüz ” ifadeleri kullandılar. Post Aktüel Ailesi olarak Merhum Hacı Dursun Ayar’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine baş sağlığı diliyoruz.

 

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

error: