ATFF Ayhan Yıldız’la yola devam

Avrupa Türk Futbol Federasyonu Stuttgart’ta yapılan Olağanüstü Genel Kurulunda gerçekleştirilen Yönetim kurulu Başkanlık seçiminde Genel Başkan Ayhan Yıldız yeniden güven tazeledi.

Mustafa Karaman
STUTTGART – Avrupa’daki Türk futbolcularının geliştirilmesi ile Türk futboluna kazandırılması hedefiyle 2019 yılında kurulan kısa adı ATFF olan Avrupa Türk Futbol Federasyonu Almanya’nın Stuttgart Mercure Airport Hotelde gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurulu gerçekleştirildi. Divan Başkanlığının oluşturulmasının ardından divan başkanı tarafından gündemin okunması ve genel kurul tarafından kabul edilmesinden sonra ATFF Genel Başkanlığı için tek aday olarak katılan Ayhan Yıldız ATFF üyelerin çoğunluğunun hazır bulunduğu seçimde oy birliği ile yeniden başkan seçildi. Bu tarihe kadar ATFF’nin nereden nereye geldiğini görseller eşliğinde sunum yapan Ayhan Yıldız önümüzdeki dönemde yapılacak projeler ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Yeniden seçilen Ayhan Yıldız teşekkür konuşmasında “Küskünlük yok, Avrupa Türklerine birlik, beraberlik içinde hizmet edeceğiz.

Genel kurulda bana güvenen ve inanan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Yeni yönetim kurulu arkadaşlarımla Avrupalı Türk ailelerinin ve gençlerinin futbol adına beklediği çok büyük ve başarılı projelere imza atacağımıza inanıyorum” dedi. Öte yandan Asbaşkanlığa getirilen Sedat Aydemir ise yollarına kaldıkları yerden devam ettiklerini ileriye dönük birçok büyük projelere imza atacaklarına inandıklarını söyledi. Tekrardan kendisinin ve Ayhan Yıldız’ın genel başkanlığa getirilmesinden memnun olduklarının altını çizen As Başkan Aydemir, “Önümüzdeki dönemde çok daha fazla gayret içinde çalışarak gençlerimize ve toplumumuza hizmet etmeye devam edeceğiz. Yeni Yönetim kurulu en geç 2 hafta içinde oluşturulacaktır“ ifadelerine yer verdi.