ATGİAD Başkanı Hasan Uzuner güven tazeledi

Avrupa Türk Genç İş Adamları Derneği yapılan yeni Yönetim Kurulu seçiminde başkanlığa ikinci kez genç işadamı Hasan Uzuner’i getirerek yola devam dedi. 8. Dönem yönetiminde ise yeni simalar yer aldı.

Mustafa Karaman
STUTTGART – Kurulduğu 2007 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren ve kısa adı ATGİAD olan Avrupa Türk Genç İş Adamları Derneği 8. Olağan Genel Kurul toplantısını üyelerinin katılımı ile Baden-Württemberg Eyaletinin başkenti Stuttgart’ta bulunan genel merkez salonunda gerçekleştirdi. Yeni yöneticilerinin belirlendiği Genel Kurul’da Divan Heyeti Mustafa Kocatürk başkanlığında Müslüm Aşçı ve Faik Ergezen’den oluştu. Divan Heyetine başkanlık eden Mustafa Kocatürk katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasına, kurul gündemini aktardı. Okunan faaliyet, muhasebe ve denetleme raporlarından sonra oy birliği ile Hasan Uzuner’in başkanlığındaki 7. dönem yönetim kurulu aklanarak 2 yılda bir yapılan seçimlere geçildi.

YENİ SİMALAR
Tek liste halinde yapılan yeni yönetim kurulu seçiminde başkanlığa HasGo GmbH şirketinin kurucularından iş insanı Hasan Uzuner’in Genel Kurula sunduğu yeni yönetim listesi oy birliği ile kabul edildi. Alınan bu seferki güvenoylarıyla Hasan Uzuner ile ikinci kez Genel Kurul’dan yola devam etme kararı çıktı. Hasan Uzuner’in başkanlığındaki yeni dönemde şu yöneticiler yer alacaklar. Başkan Yardımcıları Hakan Çalışkan ve Mehmet Dursun diğer Yönetim Kurulu Üyeleri İlter Sancar, Fazit Asma, Adem Ergezen, Vehbi Kocatürk,
Burak Tufan ve Doğan Dursun isimleri yer aldı. Öte yandan yeni yönetim görev taksimatı ileriki bir tarihte belirlenecek. Denetleme Kurulu Üyeleri ise Hasan Düzgün, Turhan Sandıkçı ve Muzaffer Aktaş’dan oluştu. Denetim Kurulu Üyeliklerine de Mustafa Kocatürk, Müslüm Aşçı ve Faik Ergezen getirildiler.

BİRLİK VE BERABERLİK
Seçim sonrası bir açıklama yapan Avrupa Türk Genç İş Adamları Derneği (ATGİAD) Başkanı Hasan Uzuner, teşekkür konuşması yaptı ve genel kurula katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti. Birlik ve beraberliğin başarıyı getireceğine dikkat çekerek hedeflerinin Alman ve Türk ekonomisini her süreçte daha üst seviyelere taşımak olduğunu söyledi. Başkan Uzuner, “Son zamanlarda korona virüsü ve akabinde de Ukrayna Savaşı Ekonomi bazında zor günler yaşadık. Bundan sonra ileriye dönelik birliktelikle güçlü adımlarla kenetlenmiş bir şekilde özellikle işletmelerimizi rahatlatmak gerekiyor” dedi. Başlattıkları yeni dernek vizyonunu genişletilmiş faaliyetleri ile tanıtılmasında ve gelişmesinde yeni yönetimle el birliği ile çalışacaklarını vurgulayan Başkan Uzuner, “Vizyonumuz ile misyonumuzu ilerleterek güçlü bir dernek olma yolunda önemli bir rol oynamak istiyoruz” dedi. Birçok faaliyetleriyle örnek bir dernek olmayı hedeflediklerini belirten Hasan Uzuner, “Bu zamana kadar derneğimizin çalışmalarına destek veren eski yönetim üyeleri olmak üzere siz değerli üyelerimize teşekkür ediyor bundan sonra da derneğimizin gelişmesi ve kalkınmasında da aynı özveri ile çalışmaları genç dinamik yeni yönetim kurulu ile birlik ve beraberlik içinde sürdüreceğimize inanıyorum” ifadelerine yer verdi.