ATGİAD Başkanı Hasan Uzuner oldu

Avrupa Türk Genç İş Adamları Derneği  yapılan yeni Yönetim Kurulu seçiminde başkanlığa genç işadamı Hasan Uzuner getirilirken yeni yönetime yeni simalar girdi.

 

 

Mustafa Karaman

UHİNGEN- 2007 yılında Stuttgart’ta kurulan kısa adı ATGİAD olan ve genel merkezi Stuttgart’ta bulunan Avrupa Türk Genç İş Adamları Derneği 7. Olağan Genel Kurul toplantısını üyelerinin katılımı ile Uhingen’de bulunan Saray Düğün Salonunda gerçekleştirdi. Korona virüs salgını önlemleri çerçevesinde yapılan Genel Kurul’da katılımcılar maske takarak sosyal mesafeyi de korudular. Yeni yöneticilerinin belirlendiği ve Faik Ergezen’in sunduğu Genel Kurul’da Divan Heyeti Hakan Çalışkan başkanlığında Mustafa Kocatürk ve Mustafa Karazehir’den oluştu. Genel Kurula başkanlık eden Hakan Çalışkan katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasına, kurul gündemini aktardı. Okunan faaliyet, muhasebe ve denetleme raporlarından sonra oy birliği ile Başkan Turhan Sandıkçı ve 6. dönem yönetim kurulu aklanarak 2 yılda bir yapılan seçimlere geçildi. Divan kurulunca, tüzükde bir maddenin düzenlemesi için oylama yapıldı ve tüm üyelerin onayıyla bu değişiklik onandı. Eski Başkanı Turhan Sandıkçı ise bir konuşma yaptı ve genç nesillere bayrağı devrettiklerini önemli hizmetlere imza atacaklarına inandığını söyleyerek yine de bu çatı altında onların arkasında her türlü hizmette yer alacaklarını belirtti. Sandıkçı aynı zamanda iki dönem boyunca kendilerini destekleyenlere teşekkürlerini iletti.

 

YENİ SİMALAR

Tek liste halinde yapılan yeni yönetim kurulu seçiminde başkanlığa HasGo GmbH şirketinin kurucularından Hasan Uzuner’in Genel Kurula sunduğu yeni yönetim listesi oy birliği ile kabul edildi. Hasan Uzuner’in başkanlığındaki yeni dönemde şu yöneticiler yer alacaklar. İlter Sancar, Hakan Çalışkan, Adem Ergezen, Vehbi Kocatürk, Adem Akın, Abdullah Bayram ve Doğan Dursun. Yönetim taksimatı ileriki bir tarihte belirlenecek. Öte yandan Denetleme Kurulu Üyeleri ise  Faik Ergezen, Hasan Düzgün ve Müslüm Aşçı’dan oluştu

 

 

BİRLİK VE BERABERLİK

Seçim sonarsı bir açıklama yapan Avrupa Türk Genç İş Adamları Derneği (ATGİAD) Başkanı Hasan Uzuner, teşekkür konuşması yaptı ve katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti. Birlik ve beraberliğin başarıyı getireceğine dikkat çekerek hedeflerinin Alman ve Türk ekonomisini her süreçte daha üst seviyelere taşımak olduğunu söyleyen çiçeği burnunda Başkan Uzuner,  “Son zamanlarda korona virüsü yüzünden zor günler yaşadık. Bundan sonra özellikle çalışma ortamlarımızı daha da rahatlatmak gerekiyor” dedi. Bundan sonra derneğin vizyonunu genişletilmiş faaliyetleri ile tanıtılmasında ve gelişmesinde yeni yönetimle önemli bir rol oynamak istediklerini ve de bir çok faaliyetleriyle örnek bir dernek olmayı hedeflediklerini belirten Hasan Uzuner, “ Bu zamana kadar derneğimizin çalışmalarına destek veren başta başkan ve eski yönetim üyeleri olmak üzere siz değerli üyelerimize teşekkür ediyor bundan sonra da derneğimizin gelişmesi ve kalkınmasında da aynı özveri ile çalışmaları birlik ve beraberlik içinde sürdüreceğimize inanıyorum” ifadelerine yer verdi. Yeni Başkan Hasan Uzuner, ev sahibi Mustafa Karazehir’e misafir Perverliğinden dolayı bir hediye taktim etti.