AVRUPA DOĞUŞ’U TANIYACAK

Kâmil Yılmaz
LUDWİGSHAFEN – Doğuş Çay ve Doğuş Gıda Ürünleri’nin Avrupa Bayiler Toplantısı AK-PA GmbH öncülüğünde Ludwigshafen’de gerçekleştirildi. Doğuş Çay ve Gıda Ürünlerinin Avrupa pazarındaki gücünü daha da arttırmaya yönelik konuların masaya yatırıldığı toplantı Ludwigshafen Best Western Hotel’de yapıldı. Türkiye’den gelen Türkiye’den gelen satış direktörü Engin Efe ve İhracat Müdürü R. Cüneyt Memiş, 2016 yılı değerlendirmesi ve yeni yılda yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

PAZAR PAYIMIZI GÜÇLENDİRİYORUZ

Doğuş Çay ve Doğuş Gıda ürünlerinin tüketiciye kaliteli, temiz ve helal olarak sunulması için ellerinden gelen her türlü gayreti gösterdiklerini söyleyen R. Cüneyt Memiş “Bizim için Avrupa pazarı çok önemli. Bu sebepten bayilerimizle bir araya gelerek onların taleplerini dinlemek fikir alışverişinde bulunarak pazar payımızı daha da güçlendirmek istiyoruz” dedi.

CİPS İÇİN HELAL SERTİFİKASI ALINDI

Yeni yılda Doğuş Çay’ın yanı sıra cips piyasasına da gireceklerini kaydeden Memiş, bu ürünler için helal sertifikasının da alındığına dikkat çekti. İhracat Müdürü R. Cüneyt Memiş, toplantıyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada; “Bu toplantıyı yapmamızdaki asıl amacımız, 2017 yılında yapacağımız çalışmalarda ihtiyaçlarımız neler, işimizin gelişmesi için stratejik nerelerde hamleler yapmamız lazım, ne eksiklerimiz var, sahanın ihtiyaçları neler, bunları tespit edip, aynı zamanda firmanın yeni yılda çıkaracağı ürünler, geleceğe destekler; hem pazarlama hem reklamlar anlamında sahaya verilecek destekleri paylaşmak. Bunun için ortak bir konsensüs kurarak, dümenin herkes tarafından aynı hedefe yola almasını sağlamak”.

ÇİĞ KÖFTE VE CİPS ÜRÜNLERİ

Yeni ürün olarak çiğ köfte ve cips piyasasına gireceklerini de ifade eden Memiş, “bazı markalarımızda yenileme yapıyoruz. Ambalajı değiştiriyoruz. Yeni bir patates markamız var. Biz aslında bunu Balkanlar için düşüyoruz ama, arkadaşların beğenisine sunacağız” dedi. 2017 hedefleri konusunda da bilgiler veren İhracat Müdürü R. Cüneyt Memiş, cipste mevcut olan tonajı yüzde 75 büyütmek olduğunu açıkladı. Şu anda 210 ton olan cips satışını 350-360 tona yükseltmeyi hedeflediklerine de dikkat çeken İhracat Müdürü, çay da ise, mevcut120 ton olan satışı 200 tona çıkartmayı hedeflediklerini kaydetti. R. Cüneyt Memiş, Avrupa’daki uzun vadedeki hedeflerinin ise, mevcut bütün Türk ve Arap marketlerinde yüzde yüz bulunurluk olduğunu sözlerine ekledi.

KALİTELİ ÜRÜNLERİMİZE GÜVENİYORUZ

Toplantıya katılan tüm bayilere ayrı ayrı teşekkür eden AK-PA GmbH Genel Müdürü Osman Çevik ise,” Bu toplantıdan hepimiz, önümüzdeki dönemde yapacağımız çalışmalar adına önemli kazanımlar elde ettik. Ürünlerimiz kaliteli. Pazarda fırsatlar var, bunu en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz” dedi.