Avrupa Şampiyonluk maçına çıkıyor

Vedat Alyaz
HAMBURG- Olimpiyat boksörümüz Ali Eren Demirezen, 24  Mart Cumartesi gecesi Almanya’nın Hamburg kentinde Avrupa Şampiyonluğu için ringe çıkacak. Türk boks kulübü EC BOXİNG’in düzenleyeceği dev boks galasında Alman boksör Michael Walisch’e karşı yumruk sallayacak olan sporcumuz maça hazır olduğunu belirterek, ‘Profesyonel boksta ilk kez 12 rauntluk bir maça çıkacağım. Psikolojik olarak buna hazırım. Antrenmanlarda olsun, sparring dövüşlerimde olsun Antrenörüm Bülent Başer, ile birlikte kendimi buna hazırlıyorum. Rakibimin yenilgisiz olması benim için hiçbir önemi yok. Karışımda kim olursa olsun ben her maça en iyi şekilde antrenman yaparak çıkarım. İnşallah rakibim ilk yenilgisini de benden alacaktır’ dedi.

Her maça en iyi şekilde hazırlanırım
Profesyonel boksun tam bir psikolojik savaş olduğunu vurgulayan sporcumuz, ‘Maçı çok iyi idare etmek zorundasınız. Uzun soluklu bir yoldur profesyonel maçlar, acele etmeden fırsat kollamanız ve yakaladığınız anı da iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Amatör boksta çok vaktiniz yoktur ve herşeyi en kısa zamanda yapmanız gerekmektedir çünkü maçın başlamasıyla bitmesi bir oluyor, aradaki fark ta budur. Bu karşılaşmayı kazanarak  zaferimi zor günler geçiren ülkeme ve özellikle bir asker çocuğu olduğum için Zeytindalı harekatında mücadele veren yiğitlerimize armağan etmek istiyorum. Bu yolda benden desteğini esirgemeyen başta menajerim Erol Ceylan olmak üzere, Sponsorlarım, Mek-Ka Silahçılıktan Kasım Demirezen, Ferahtur’dan, Okan Gerahlı, Komandno Av’dan Muhammet Şener ve Manheim Türksofrası Ocakbaşı’ndan Erol Çelik’e teşekkür etmek istiyorum’ dedi.

İki yenilgisiz boksörün mücadelesini izleyeceğiz
Sporcunun basın danışmanı Vedat Alyaz, yenilgisiz boksörümüz Ali Eren Demirezen’in yedi maçını da nakavtla kazandığını belirterek, ‘Alman rakipte 17 maçın hepsini kazanırken, yenilgisizliğini sürdürüyor. Burada iki yenilgisiz boksörün mücadelesini izleyeceğiz. Ağır sıklette bu güne kadar rahmetli Sinan Şamil Sam ve Erkan Teper Avrupa Şampiyonu olmayı başarmıştı. Şayet Ali bu kemeri kazanırsa üçüncü kez bu kemer ülkemize gelecek. 3 Mart gecesi tüm gurbetçileri maça gelerek sporcularımızı desteklemeye davet ediyoruz’ dedi.