Avrupa Türk Futbol Federasyonu kuruldu

blank

blank

 

Avrupa Türk Futbol Federasyonu resmen kurulduğunu yaptığı bir basın bildirisi ile açıkladı. Kısa adı ATFF olan Avrupa Türk Futbol Federasyonu ilk kuruluş toplantısını Almanya’nın Frankfurt kentinde yaptı. Türkiye’ye yapılan ziyaret sonrasında Avrupa Futbol Federasyonu’nun kurulduğu resmen kurucu başkan Levent Karaca ve ATFF kurucu üyeleri imzasıyla açıklandı. Ünlü sanatçı Rafet El Roman’ın da yer aldığı federasyon özellikle Avrupa ile Türkiye arasında spor konusunda bir köprü vazifesi görecek. Genel Başkan Levent Karaca ”Türk sporunu Avrupa’da daha ileri götürmek, başarısını artırmak, genç nesillerin hem sağlıklı hem de sosyal bireyler olarak yaşadıkları toplumda en iyi yere gelmelerini sağlamak hedefindeyiz.” dedi.

 

blank

Avrupa Türk Futbol Federasyonu tarafından yapılan basın açıklamasında şu konulara dikkat çekildi: Avrupa Türk sporunun ihtiyaç duyduğu yenilikleri yapmak, Avrupa ve Türkiye arasında başta futbol olmak üzere spor alanlarında köprü vasıtası görebilmek maksadıyla 7 Nisan 2019 Pazar Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen toplantı sonucu Levent Karaca’nın genel başkanlığında Avrupa Türk Futbol Federasyonu’nu kurulmuştur. Akabinde 15 Nisan Pazartesi günü Avrupa TFF Genel Başkanı Levent Karaca başkanlığında oluşan bir heyet ile Türkiye’de TC Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TC Dışişleri Bakanlığı üst düzey yetkilileriyle bir dizi görüşme gerçekleştirmiştir. Avrupa TFF Türkiye tarafından resmen tanınmıştır. Ayrıca Almanya’nın Antalya Başkonsolos Yardımcısı Jörg Fürstenau ile Ankara’da Alman Büyükelçiliğinde biraraya gelerek, Avrupa TFF konusunda bilgi alış verişinde bulunulmuştur. Yapılan görüşmeler sonunda Avrupa Türk Futbol Federasyonu Alman Büyükelçiliği tarafından sporda partner olarak kabul edilerek, Almanya’da resmiyet kazanması yolunda büyük bir başarı elde etmiştir.

 

blank

Avrupa TFF Genel Başkanı Levent Karaca, Avrupa TFF Genel Sekreter Halil Barış Ağırdoğan konunun kamuoyuna açıklanmasını uygun görmüştür.
Avrupa Türk Futbol Federasyonu, Avrupa’nın muhtelif ülkelerinde ATFF’ye bağlı resmi federasyon şubeleri açmak suretiyle Avrupa genelinde çalışmalarını profesyonel olarak yürütecektir. Avrupa TFF bu bağlamda, Avrupa’da Türk sporunun olumlu yönde gelişmesi, hem Avrupa hem de Türkiye için Uluslararası platformlardaki birimleri ve vizyonunu paylaşmak için yola çıkmıştır. Bu yolda futbola, spora gönül veren basın yayın kuruluşlarına ve eğitim kurumlarına yakınlığımız artacak, tüm kulüplerimizle, Avrupa’da bulunan futbol federasyonlarıyla şeffaflık ve ahenk içinde omuz omuza çalışılacaktır.

 

blank
Avrupa’nın bir çok farklı şehirlerinde faaliyet gösteren spor kulüplerimizi güçlü şekilde ayakta durabilmeleri için desteklemek, Avrupa’da bulundukları ligde en iyi şekilde temsil etmelerini sağlamak en büyük arzumuzdur. Avrupa Türk Futbol Federasyonu, sağlıklı bir nesil yetişmesini hedeflemekte, bu amaçla sporun verdiği hareketlilik ve sosyal başarıyı önemsemektedir. Türkiye ve Avrupa arasında sporda bir köprü vaziyeti görerek, yetenekli futbol severleri Türkiye’ye kazandırmak, ve doğal ki Avrupa’da gençlerimizin en iyi kulüplerde yer almasını sağlamaktır.
Avrupa Türk Futbol Federasyonu, Avrupa’ya ve Türkiye’ye hayırlı olsun…

 

blank

ATFF Başkan Vekili Ayhan Yıldız, ATFF Genel Sekreteri Halil Barış Ağırdoğan
ATFF Genek Başkan Yardımcıları: Rafet El Roman, Cahit Öner, Sedat Kıymet, Sedat Demir, Nedim Koçaslan, Abdulkadir Bakırdöven, Sedat Aydemir, ATFF Mali As Başkan Kemal Akyol.

 

blank