Avrupa’da Türk İslam şuuru için çalışıyoruz

Nagold Ülkü Ocağı tarafından düzenlenen şölende kimlik ve benlik vurgusu yapan Çetin, “Bu ocaklar buradaki Türk varlığına teminat olmaya devam edecek” dedi

 

 

MEHMET GÜZEL
NAGOLD- Almanya Türk Federasyon’a (ATF) bağlı Nagold Ülkü Ocağı tarafından düzenlenen ‘Türkiye Sevdalıları Ülkü ve Kültür Şöleni’ Avrupa’daki ülkücüleri bir araya getirdi. Nagold Stadthalle’de gerçekleştirilen şölene MHP MKY üyesi İstanbul Milletvekili Türk Konfederasyon Genel Başkanı Cemal Çetin, Almanya Türk Federasyon Başkanı Şentürk Doğruyol ile Avrupa’nın değişik şehirlerinden yaklaşık bin ülkücü katıldı.

 

 

 

 

 

Nagold Ülkü Ocağı Başkanı Üzeyir Akkaya’nın konuşmasının ardından kürsüye gelen Çetin, “Bizleri bir araya getiren Mevla’ya hamdüsenalar olsun, Allah’ım birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Avrupa genelinde bulunan ocaklarımızda, özellikle gençlerimize Türk-İslam davası ve şuurunu öğretmeye çalışıyoruz” dedi.

 

TÜRKLÜĞÜN TEMİNATI
Çetin şöyle devam etti: “Yıllar öncesinde buraya geldiğimizde bizler yalnız bırakıldık. Sadece rahmetli Başbuğumuz bizleri unutmadı. Burada yeni yetişecek nesillerin kimliğini ve benliğini koruması için Ocakların kurulmasını istedi.

 

 

Bugün burada bizler de çocuklarımızın eğitimine önem vermeliyiz. Geçmiştekigibi bugünde bize ırkçı yaftası takanlar var ve var olacak. Onlarla mücadelemiz sürecek. Bu ocaklar buradaki Türk varlığına güvence ve teminatı olmaya devam edecek.”

 

 

 

Programda Nagold Ülkü Ocağında eğitim gören gençlerin okuduğu İstiklal Marşı ve şiirler beğeni toplarken, Alpaslan Yılmaz, Nejla Çakmakçı’nın seslendirdiği türkü ve marşlara davetliler de eşlik etti. Mustafa Yıldızdoğan’ın sahneye gelmesiyle salonda büyük coşku yaşandı. Daha sonra hediye çekilişleri yapıldı.

 

 

 

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın