Avrupa’da yılın şirketi ödülü: Çiloğlu’na verildi

 

 

Bu yıl 18.’si düzenlenen ‘Uluslararası Yılın Starları Ödülleri’ 29 ayrı kategoride verildi ve Avrupa’da yılın şirketi dalında ise Çiloğlu ödülün sahibi oldu Çiloğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Çiloğlu, ödülünü Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve TBMM eski başkanı Cemil Çiçek’in elinden aldı.

 

Mustafa Karaman
STUTTGART/İSTANBUL- Ekonomi dünyasının Oscar’ı niteliğini taşıyan Ekovitrin’in 2001’de başlattığı ve geleneksel hale getirdiği ‘Uluslararası Yılın Starları Ödülleri’nin 18.’si bu yıl yurtiçi ve yurtdışında başarılı iş insanları, marka, firma, kurum ve kuruluşlara olmak üzere 29 ayrı kategoride Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) İstanbul yerleşkesinde düzenlenen görkemli bir törenle verildi. Avrupa’da yılın şirketi dalında ise Çiloğlu şirketi layık görüldü.

AVRUPA’DA YILIN ŞİRKETİ: ÇİLOĞLU
700 çeşitten fazla ürünleri ile güvenli, helal, kaliteli ve uygun fiyat politikasıyla 23 yıllık tecrübesi ile tüketicinin aranan markası olan ve aynı zamanda Türkiye ile Avrupa arasındaki kaliteli ürünlerde en kısa ile hızlı yoldan tüketiciye taze gıdayı ulaştırmayı kendisine ilke edinmiş olması tüketici memnuniyetini ilk etapta gözeten Çiloğlu Grubu’nu 1996 yılında Almanya’da kuran Şahin Çiloğlu, sektöründe lider bir firma konumuna ulaşmayı başardı. Çiloğlu, Türk mallarını Avrupa’nın 18 ülkesine pazarlayarak Türkiye’nin tanıtımına büyük katkıda bulurken, ülkeye önemli bir döviz girdisi sağlıyor. ‘Avrupa’da Yılın Şirketi’ seçilen Çiloğlu adına Çiloğlu Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Çiloğlu ödülünü Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek’in elinden aldı. Törende heyecanlı ve duygulu bir konuşma yapan Çiloğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Çiloğlu konuşmasının sonunda salondan büyük alkış topladı.

 

 

ŞAHİN ÇİLOĞLU: “KİMİZ BİZ? ŞAMPİYONUZ BİZ, BİZ ÇİLOĞLU’YUZ”
Ödül töreninde bir konuşma yapan Çiloğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Çiloğlu, günün en heyecanlı insanı olduğunu söyledi. Çiloğlu, “İki hafta önce bütün ekibimle birlikte Avrupa fatihleriyle birlikte Türkiye seyahatine geldik. Sloganımız şuydu; kimiz biz? Şampiyonuz biz, biz Çiloğlu’yuz. Ben inanıyorum ki biz Türk insanı olarak şampiyon insanlarız. Biz başarılı insanlarız. Biz özel insanlarız. Eğer ki biz buna inanırsak biz zirvedeyiz. Biz bunu hissediyoruz. Ben şampiyon olarak arkadaşlarım adına bağırdım, bugün Türkiye’nin en değerli insanlarından birinin elinden en değerli kurumundan ben kupamı aldım. Ben başta Ekovitrin Medya Grubu ve yayın organı Ekovitrin dergisi olmak üzere bizleri de bu ödüle layık gördükleri için Yılın Starları jüri üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum“ diyerek duygularını ifade etti.