AVUSTURYA'DA KUNDAKLAMA

Cami önündeki araç ateşe verildi

Avusturya’nın Lustenau kentindeki ATİB Lustenau camisi önünde park halinde olan bir araç, kimliği belirsiz bir kişi tarafından ateşe verildi

Celil Serçe – LUSTENAU
Avusturya’nın Lustenau kentindeki Tavernhofstrasse’de pazar günü sabah saat 04:00 sularında ATİB Lustenau Hacı Bayram caminin parkında bulunan bir araç kundaklandı.
LPD Vorarlberg’in yapmış olduğu açıklamada; ‘kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi ilk önce bir evin bahçesinde bulunan bir plastik çadırı, daha sonra da park halinde bulunan bir aracı ateşe verdi’ bilgisi verildi.
Yangını fark eden bir vatandaş hemen itfaiye ekiplerine haber verirken, kısa sürede olay yerine gelen İtfaiye ekipleri tarafınan söndürülen yangında kimse zarar görmedi.
Havadis Haber ekibine yaşanan üzücü olay ile ilgili bilgi veren ATİB Lustenau Hacı Bayram camisi Başkan yardımcısı Hasan Taş; “Olayı duyar duymaz camiye geldik ve bu üzücü manzara ile karşılaştık. İtfaiye ekipleri kısa süre içerisinde gelerek yangına müdahale ederek söndürdüler ve polis olay ile ilgili gerekli incelemeri yaptı. Bu kundaklama olayının neden yapıldığı hakkında bilgimiz yok, inşaallah saldırı cami ile alakalı değildir. Polisin en kısa zamanda bu olayı açığa çıkaracağından şüphemiz yok” dedi.
Kundaklama olayının caminin güvenlik kamerası kayıtlarında da net olarak görülebildiğini söyleyen Hasan Taş; “Bir kişinin gelerek yangını çıkarttığı net olarak gözükmesine rağmen; gece saatleri olması nedeni ile saldırgan çok net seçilemiyor, umuyoruz polis en kısa zamanda bu olayın failini yakalayacaktır” dedi.
Polis, kundakçının eşgali şu şekilde açıkladı: 20-30 yaşları arasında sportmen bir yapıda, açık renkli spor ayakkabbı giyen kundakçı, olay yerinden yaya olarak uzaklaştı.
Olay ile ilgili görgü tanıklarının Lustenau Polisi’ne müracat etmeleri isteniyor.