AYP’den Frankfurt çıkartması

MUSTAFA KARAMAN
FRANKFURT- Almanya Yozgatlılar Platformu (AYP) Genel Başkanı Mehmet Hansu başkanlığında AYP Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Yozgatlılar Sosyal Dayanışma Derneği Frankfurt’u ziyaret etti. Yozgatlılar Derneği Frankfurt Başkanı Ramazan İbiş ve Dernek eski Başkanı Bektaş Gedikoğlu ve Yozgatlı hemşerileri tarafından gayet samimi bir şekilde karşılandılar. AYP Genel Başkanı Mehmet Hansu ve yönetim kurulu üyeleri de bu ziyaret vesilesiyle hep birlikte sohbet etme fırsatında yakalamış oldu.

PROBLEMLERE ÇÖZÜM
Dernek lokalinde bir araya gelen Yozgatlı hemşerilere yönelik bilgilendirmede bulunan AYP Genel Başkanı Mehmet Hansu, atılan bu adımın önemine vurgu yaparak Avrupa genelindeki hemşerilerin problemlerinin kendi problemleri olduğunu belirterek Almanya Yozgatlılar Platformu’nun bu problemlerin çözümü için tek adres olduğuna dikkat çekti. Ancak her türlü sıkıntıları bir çatı altında bir araya gelerek çözüme kavuşturulabileceğini vurgulayan Başkan Hansu, “Buradan hareketle hepimizin probleminin birbirine benzerlik taşıyor. Taşın altına hepimizin elini koymamızın zamanının geldi” dedi. Lokalde bulunan Yozgatlılar ise atılan bu adımın geç kalınmış bir adım olduğunu ve bu atılıma ses vererek herkesin hakkında hayırlısı olmasını dilediler.

BİRLİKTELİK ŞART
Ziyarette söz alan Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Almanya Temsilcisi Alper Başkurt ve Çokradanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fikret Sayın da Yozgatlıların bu vakitten sonra hep birlikte hareket etmesinin zamanının geldiğine dikkat çekerek bu birlikteliğin hayata geçirilmesinin hepimizin yararına olacağını dile getirdiler. Öte yandan ziyarette hazır bulunan AYP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Coşkun ve kurucu üyelerinden İbrahim Açıkyürek de Platformun kurulduğundan bu güne gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlerinden örnekler verdiler. Başkan Mehmet Hansu, Yozgatlılar Derneği Frankfurt Başkanı Ramazan İbiş ve yönetimini 17 Şubat’ta Stuttgart’ta gerçekleştirecekleri AYF ve AYP genişletilmiş istişare toplantısına davet etti. Yozgatlılar Derneği Frankfurt Başkanı Ramazan İbiş ise ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, bu birlikteliği sağlayan herkese destek vermeye hazırız olduklarının altını çizdi. Ziyaret toplu resim çekimleriyle son buldu.