AZİZ YILDIRIM’A KÖTÜ HABER

Yüksek Divan Kurul Toplantısı’na Aziz Yıldırım’ın katılamayacağını söyledi.

Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu’nun yöneticiliklerine mahkeme kararıyla tedbir koyduran eski yönetici Recep Özcan, sarı-lacivertli kulübün önümüzdeki hafta yapılacak Yüksek Divan Kurul Toplantısı’na Aziz Yıldırım’ın katılamayacağını söyledi. Sarı-lacivertli kulübün eski yöneticisi Recep Özcan, İHA’ya yaptığı özel açıklamada, 27 Temmuz’da yapılacak olan Yüksek Divan Kurulu toplantısında Aziz Yıldırım’ın konuşma yapacağı yönünde duyum aldığını söyleyerek, “Aziz Yıldırım’ın alınmış bir mahkeme kararı gereğince Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği Başkanlığı ve Fenerbahçe Futbol A.Ş ile şu anda hiçbir ilişkisi ve yetkisi yoktur. Buna katılmaması gerekir. Hatta ben dün itibariyle Yüksek Divan Kurulu Başkanı Sayın Yüksel Günay’ı aradım. ‘Eğer Aziz Bey bu toplantıya katılacak olursa, emniyet güçleri gerekli önlemleri alırlar ve onu o toplantıya sokmazlar’ diye kendilerini uyardım. Zaten, hukuki mevzuat da bunu gerektirir. Aziz Bey’in o toplantıya katılması mahkeme kararını tanımamak anlamına gelir. Çünkü görev ve üyeliği şu anda durdurulmuş durumdadır. Buna rağmen bu toplantı yapılırsa, Yüksek Divan Kurulu Üyeleri de mahkeme kararını yerine getirmemek suçunu işlemiş olurlar ki, bu Yüksek Divan Kurulu Başkanı’nın cezai sorumluluğunu da doğurabilir. Umarım böyle bir katılım olmaz. Eski başkan, hukuka uyar ve bu toplantıya katılmaz; hatta benim dün Sayın Günay’a bir de önerim oldu; ’Bugünkü sıkıntılı ortamlarda ve kaotik durumda Yüksek Divan Kurulu toplantısını lütfen erteleyin çünkü şu anda Fenerbahçe’nin bir başkanı yok’ dedim. Uyarı görevimi yaptım. Bundan sonrasını hep beraber göreceğiz” dedi.

“FENERBAHÇELİ FUTBOLCUNUN GÖREVİ, SAHADA FUTBOL OYNAMAKTIR”
Geçtiğimiz günlerde sarı-lacivertli futbolculardan Emre, Volkan ve Kuyt’ın yaptığı basın toplantısını da eleştiren Özcan, “Fenerbahçeli futbolcunun görevi, sahada futbol oynamaktır. Bu basın toplantısı yapan arkadaşlardan özellikle Emre futbolcumuz ile kaleci Volkan futbolcumuz, ki her ikisi de takım kaptanıdır. Yanlarına da Hollandalı Kuyt’ı alarak, onu da dolgu malzemesi olarak kullandıklarını düşünüyorum. Bir açıklama yapmışlar. UEFA kararlarını eleştirmişler. Bu görev onların değil. Varsa bu savunmayı yapacak, bunları eleştirecek kişiler Fenerbahçe yöneticileri ve Fenerbahçe yöneticileri adına hukukçulardır. Bunlar hadlerini aşarak, boylarını aşarak bu açıklamalarda bulunmuşlardır. Son derece yanlıştır. Kaldı ki bu futbolculardan bir tanesi de özellikle başka kulüplerin de temiz olmadığını ’Biz temiziz’ işte ’Biz para aldıysak, verdiysek alanlar nerede?’ diyerek başka kulüpteki arkadaşlarını da suçlama durumuna gelmişlerdir. Fenerbahçe suçlayacak durumda değil, kendisini savunacak noktadadır. Özellikle sportmenliğin gereği de, futbolcu kim olursa olsun, yetiştiği kulüplerden bu şekilde bahsetmeyecek, onlara ters düşecek veya onları itham edecek beyanlarda bulunmayacaktır. Son derece yanlış buluyorum” diye konuştu.

“ŞENES ERZİK’E FATURA ÇIKARMAK SON DERECE AYIPTIR VE ÇİRKİNDİR”
Fenerbahçe’nin UEFA Disiplin Kurulu’nda savunma yapmayıp suçlamalarda bulunduğunun altını çizen Recep Özcan, “Suçlayarak savunma yapamazsınız. Fenerbahçe UEFA Disiplin Kurulu’nda savunma yapmadı, hep suçlamalarda bulundu. Böyle bir savunma olmaz. Yaptıkları savunmadan da alınan sonucu görüyoruz. Her seferinde özellikle Fenerbahçe kamuoyunu ‘Cezayı düşürüyoruz, şöyle yapıyoruz’ gibi bir takım oyalayıcı beyanlarla götürüyorlar. Neticeyi gördük. Şenes Erzik, UEFA’da Türkiye’nin temsilcisidir. Şenes Erzik’e fatura çıkarmak son derece ayıptır ve çirkindir. Birincisi Türk Futbolu adına; ikincisi Şenes Erzik benim bildiğim iyi bir Fenerbahçeli’dir. Bir insanın iyi bir Fenerbahçeli olması, Fenerbahçe’yi yönetenlerin yaptığı yanlışlara göz yummasının gerekçesi olamaz. Çünkü UEFA’da başkan vekili sıfatıyla Türk Futbolu adına görev yapan, birisini böyle suçlamak son derece üzücüdür. Aslında Türk Futbolu’nu suçladıklarını bilmiyorlar bu arkadaşlarımız. Bu nedenle yapılan eylem ve açıklamalar son derece çirkindir. Eski Başkan Aziz Yıldırım’ın karıştırdığı bir şey var. UEFA’yı ve UEFA Disiplin İtiraz Kurulları’nı TFF ve TFF’nin Disiplin Kurulu ve Takip Kurulları’yla karıştırıyor ve zannediyorum bu yanılgıya da ondan düşüyorlar” şeklinde konuştu.

“KARARIN TARTIŞILACAK HİÇBİR YÖNÜ YOKTUR”
Recep Özcan, UEFA’nın vermiş olduğu kararın tartışılacak bir yönü olmadığını aktararak, “UEFA itiraz kurulu, Türk yargısının eski başkanı görevden uzaklaştırmasına ve üyeliği askıya alınmasına ilişkin kararına son derece saygı duydu ve bu toplantıda yetkiniz yok diye içeriye almak istemedi. Hukukçu arkadaşların ısrarı üzerine kendisini ’tanık’ sıfatıyla dinlediler. Ve çok enteresandır; bir takım spor medyasındaki arkadaşlarımız her nedense hala haberlerinde mahkemece görevden uzaklaştırılmış bir eski başkanı başkan sıfatıyla takdim ediyorlar. Bu da son derece komik geliyor bana. O nedenle UEFA’nın aldığı karar usule, hukuka ve disiplin talimatlarına uygun olarak verilmiş bir karardır. Kararın tartışılacak hiçbir yönü yoktur. Kararı da futbolular üzerinden tartışmaya açmak son derece komik ve gülünçtür. Kararı tartışacaksınız siz hukukçularınızla tartışın yoksa futbolcularınıza talimat vererek, bugün basında gördüğümüz üzere ’UEFA’ya dilekçe yazacağız’ dedirterek CAS’taki mahkemeyi yönlendiremezsiniz diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“GELİN YEPYENİ BİR YÖNETİMLE, YEPYENİ BİR ANLAYIŞLA FENERBAHÇE’DEKİ DEĞİŞİMİN ÖNÜNÜ AÇALIM”
Fenerbahçe kongre üyelerine çağrıda bulunan Özcan, şunları söyledi:
“Bizler aramızda kavga edebiliriz, fikir ayrılıklarımız olabilir ama Fenerbahçe çok zor günler geçiriyor. Gelin, yepyeni bir yönetimle, yepyeni bir anlayışla Fenerbahçe’deki değişimin önünü açalım. Fenerbahçe’nin bugünkü haliyle dibe vurduğu ortamdan yükselişini başlatalım”