Babadan oğula uzanan lezzet

 

Murat Ali Blach
DUİSBURG- Almanya’nın Duisburg şehri Hamborn ilçesinde Hamborner Altmarkt 28 numarada 25 yıla yakın bir süredir hizmet veren, pastane ve unlu mamulleri, kahvaltı zenginliği, Ramazan aylarında yaptığı lokma, künefe, özel günler için envai türde yaş pasta çeşitleri gibi Türk geleneğinin lezzetleri ile Duisburg şehrinde damak tadına ve kalbine giren “İKBAL CAFE&BÂCKEREİ KONDİTOREİ” artık 200 kişi kapasiteyi bulan hemen yanı başında 32 numarada yeni yerinde hizmet verecek.

 

 

 

blank

İkbal, Cafe & Bäckerei Konditorei görkemli tören ile yeni mekanın kapılarını açtı. İkbal, eski yerinin hemen yanındaki eski Ascania’ nın yerine taşınırken açılış törenine SPD federal milletvekili ve iç işleri bakanlığı müsteşarı Mahmut Özdemir, çocuklar duymasın dizisinin sevilen karakteri Çaycı Hüseyin ( Alparslan Özmol) ve program yapımcısı Baykuş iştirak ettiler. Mekan din görevlisi Yusuf Topçuk’ un duası ve kurdele kesiminin ardından hizmete açıldı.

 

blank

KALİTEDE 25. YIL
25 yıla dayanan İkbal lezzetinin kurucularından ve aynı zamanda Duisburg ve çevresi Türk- Alman İş Adamları ve Akademisyenleri Derneği Başkanı olan Erkan Dural ve Bülent Kavak’ ın çevreleri vesilesi ile açılışta çok sayıda STK temsilcisi, iş adamı ve vatandaşlarda yalnız bırakmadı.

blank

 

Erkan Dural, ortağı ile yaptıkları istişare sonrası artık iş yerlerininin işletme sorumluluğuna oğulları Erdem Dural ve Melih Kavak’ ı da dahil ettiklerini belirtip ” Onların vizyonlarına güveniyoruz” açıklamasını yaptı. Geleceğin genç yöneticileri Erdem Dural ve Melih Kavak yaptıkları açıklama ile “Burada da her türlü unlu mamuller yanında, kuru ve yaş pasta çeşitleri, baklavalarımız, yanında sabahları kahvaltı vazgeçilmezimiz.

 

blank

 

Ramazanda, ramazan pidemiz ve ekmek çeşitlerimiz, tulumba tatlılarımız ile hizmete devam edeceğiz. Ayrıca paket konsept olması halinde özel günler için de hizmet vereceğiz. Bizi bu günümüzde yalnız bırakmayan büyüklerimize ve dostlarımıza teşekkür ederiz” dediler.

 

 

blank