Bakan Bozdağ duyurdu! 33 teröristin iadesi için harekete geçildi

blank

Türkiye dün İsveç ve Finlandiya ile imzaladığı muhtıranın ardından aralarında FETÖ’cülerin de olduğu 33 terörist için harekete geçti. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ konuya ilişkin açıklama yaparak “İsveç ve Finlandiya’yla imzalanan mütabakat çerçevesinde teröristlerin iadesi konusunda gerekenleri yapmalarını isteyeceğiz.” dedi.

Türkiye İnsan Hakları Ve Eşitlik Kurumu tarafından düzenlenen Uluslararası Zirve’ye katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, program sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 maddelik talep listesini NATO’da İsveç ve Finlandiya taraflarına kabul ettirmesinin ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ teröristlerin iadesi için harekete geçileceğini belirtti.

33 TERÖRİSTİN İADESİ İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ”İsveç ve Finlandiya’yla imzalanan mütabakat çerçevesinde teröristlerin iadesi konusunda gerekenleri yapmalarını isteyeceğiz” dedi. Bozdağ, ”Finlandiya’da 6 PKK’lı, 6 FETÖ’cü, İsveç’te 10 FETÖ’cü, 11 PKK’lının dosyaları bekliyor. Mutabakattan sonra bunların iadesi hususunu yeniden yazacağız ve hatırlatacağız” ifadelerini kullandı.