Bankamız, Deutsche Bank’la bütünleşti

blank

Deutsche Bank olarak 2006 yılında başlattığımız iki dilli Bankamız hizmeti, Türk toplumu tarafından kısa sürede benimsendi. Türk medyası da o günden bugüne kadar daima yanımızda oldu ve bize büyük destek verdi. Bankamız’la Türk müşterimizin sayısı önemli ölçüde arttı.

2017’de Deutsche Bank’ın bireysel ve ticari bankacılık bölümünde gerçekleştirdiğimiz yenilenme çerçevesinde Bankamız hizmetini de tamamen Deutsche Bank’ın bireysel bankacılık bölümü içine aldık. Bankamız bundan sonra her ne kadar eskisi gibi olmasa da, yenilenmeden sonra şubelerde yerlerini koruyan Bankamız danışmanları, Türk kökenli müşterilerine alışıldığı şekilde danışmanlık hizmetini vermeye devam edecekler. Ergün Akıncı’nın banka içerisinde üst seviyede Bankamız danışmanlık hizmetinin oluşmasına ve Almanya’daki Türk toplumu arasında önemli bir yer edinmesine büyük katkısı oldu. Akıncı yaklaşık 18 yıllık hizmetinden sonra maalesef kendi istek ve arzusuyla Deutsche Bank’dan ayrılma kararı aldı. Almanya’daki banka piyasasına “Bankamız” hizmetiyle müthiş bir başarıya imza attıklarını belirten Deutsche Bank Bankamız Genel Müdürü Ergün Akıncı ise şöyle konuştu: ”Son 12 yıl içerisinde Deutsche Bank gibi dünya devi bir bankada Türk müşterilerimize yönelik muhteşem bir çalışma ortaya koyduk. Ekipce, harika geçen çok başarılı yıllarımız oldu. Attığımız adımlarla Türk kökenli arkadaşlarımızın Almanya’daki bankacılık sektöründe adeta önünü açtık. Ayrıca Almanya’daki ekonomik uyuma da önemli derecede katkıda bulunduğumuzu düşünüyorum. Bu başarıyla hepimiz ne kadar övünsek azdır! Bu başarıda büyük emeği geçen, başta merkezdeki ekibim olmak üzere tüm Almanya’daki Bankamız danışmanlarına candan teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca, bankada bize başından beri desteklerini esirgemeyen ve bize daima inanan ve güvenen banka yönetimine de şükranlarımı sunarım. 12 yılı Bankamız’da olmak üzere 18 yıldır Deutsche Bank’ta önemli görevler de bulundum. Artık, bankadan ayrılarak kariyerime yeni bir yön vermenin zamanı geldi diye düşünüyorum. Beni heyecanlandıran yeni hedeflerim var! Son olarak da gerek şahsıma, gerek Bankamız’a ve gerekse Deutsche Bank’a daima destek veren siz değerli Türk basınına da çok teşekkür ederim. Öyle sanıyorum ki ileride sizlerle birçok sefer daha biraraya geleceğiz. En kısa zamanda tekrar görüşmek dileği ile…”

Bankamız’ın kuruluşunda büyük emeği geçen ve sürekli destekleyen Deutsche Bank’ın Investment and Advisory Deutschland bölümü yöneticisi Ulrich Christmann, Ergün Akıncı’ya; Bankamız’ın Deutsche Bank içerisinde büyümesini, Almanya’daki bireysel bankacılık pazarında çok başarılı bir şekilde yerini almasını ve Türk toplumu arasında önemli bir yer edinmesini sağladığı için teşekkür etti. Christmann, “Türk müşterilerimiz bireysel bankacılık için çok önemli. Bankamız danışmanlarımızın büyük bölümü bundan sonra da müşterilerimizin hizmetinde olacak. Sayın Akıncı’nın Deutsche Bank`dan ayrılma arzusu biz çok üzdü. Onun gibi başarılı ve azimli bir yöneticiyi kaybetmek istemezdik, ancak tabi ki kararını saygı ile karşılıyoruz. Kendisine gelecekteki çalışmalarında başarılılar diliyoruz. Mevcut Bankamız müşterilerine çeşitli hizmetler devam edecektir! Ayrıca en önemli temel ürünümüz olan Türkiye’den ücretsiz para çekme imkanı da aynen kalacak, bu hizmet tüm Deutsche Bank müşterileri için geçerli” diye konuştu.