BARAN’A DESTEK SELİ

Almanya’nın Bottrop şehrinde düzenlenen organizasyonda kök hücre nakline ihtiyacı olan Murat Baran Özen’in derdine çare olabilmek için 10 bini aşkın duyarlı insan yardıma koştu.

 

blank

 

Murat Pehlivan

BOTTROP /ESSEN – Essen’de yaşayan henüz 13 yasında çok nadir görülen “otoimmun“ hastalığına yakalanan Baran için başta öğretmenleri olmak üzere binlerin akın ettiği Bottrop şehrindeki Dieter-Renz-Halle’de yürekler yardım için çarptı.  Kemoterapinin cevap vermediği tedavinin tek yolu ise kök hücre nakli olduğunu ifade eden Baran’ın ailesi “yaşam için kan ver “sloganı ile çıktıkları bu zorlu yolda mücadelelerinin süreceğini ifade ettiler.

 

blank

BABA ÖZEN: DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM
Baba Uğur Özen gazetemize yaptığı açıklamada, “Bugün burada çok duygulu anlar yaşıyoruz. Baran’ın kök hücre nakli için, gazetelerden, sosyal medyadan çok önemli çağrılar yapıldı. Bunlar bugün burada çok üst seviyede karşılık buldu. Buraya sanıyorum 10 binin üzerinde insan geldi. Açık söyleyeyim ben bugün burada bu kalabalığın 10’nda birini bile beklemiyordum. Bu rahatsızlığın çözümü 100 binde bir. Bugün burada olan insanlar belki Baran’a belki başka Baran’lara çare derman olabilecekler. Buraya katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün bizi yalnız bırakmadılar “ifadelerini kullandı.

 

blank

BARAN KODU İLE YARDIM DEVAM EDEBİLİR
Öte yandan Westdeutsche SpenderZentrale (VSZE) yardim kuruluşunun gerçekleştirdiği organizasyonda ilk etapta, kampanyanın yapıldığı alana bin kişinin gelebileceği tahmin edilerek getirilen tıbbi malzemenin yeterli gelmemesi üzerine ek tıbbi malzemelerin 2-3 sefer daha tedarik edildiğini söyleyen teyzesi manevi anne Serap Uzun ise, “bugün burada bu son olmasın, en yakın kuruma giderek “BARAN“kodu ile kan vermek mümkün“ diyerek “mücadelemiz devem edecek“ dedi.

 

blank