Barmbek Autohaus, çeyrek asrı geride bıraktı

Erdal Altuntaş
HAMBURG – Barmbeker Autohaus Kıllı GmbH adıyla 1998’de kurulan firma, 25. yılını görkemli bir şekilde kutladı. Çok iyi bir otomobil tamircisi olma hedefiyle yola çıktığını belirten firmanın kurucusu Mehmet Kıllı, „Aynı zamanda ortaklarım olan kardeşlerim Ahmet ve Yılmaz Kıllı ile birlikte bu hedefe ulaştık ve bugün 25. yılımızı kutluyoruz“ dedi. Tamir, kaporta, boya, araç kaza hasar-tespit bilirkişisi gibi araba sektörü üzerine her türlü hizmeti veren Barmbeker Autohaus Kıllı GmbH, 230 m2’de kiracı olarak başladığı yerde, çevresndeki yerleri de satın alarak 4000 m2’lik alanda hizmet ederken, bu noktaya gelmelerinde büyük katkısı olan müşterilerine teşekkür ederek „Müşteri memnuniyeti bizde ilk sıradadır“ mesajı verdiler.

 

Barmbeker Autohaus Kıllı GmbH’nın kurucusu Mehmet Kıllı ve kardeşleri 25. yılında büyük bir kutlama yaptılar. Araba satış galerisini boşaltarak kapalı alanda yemekli bir kutlama yapan Kıllı kardeşler; müşteri, misafir ve dostlarıyla da yakından ilgilendiler. 25. yıl kutlamasına gelenler arasında Hamburg Milletvekili Ali Şimşek (SPD), Hamburg Zanaatkarlar Odası yetkilileri, Mercedes ve VW Temsilcileri ile birlikte yoğun bir katılım oldu.

 

 


Mehmet Kıllı misafirlere hitaben yaptığı konuşmada „Barmbeker Autohaus’un 25. Yıldönümü kutlamasına geldiğiniz için çok mutluyuz. 25 yıl önce 3 asansör ve 3 kardeşimle birlikte bu işe başladık ve çok çalışarak bugünkü durumuna getirebildik. Şirketimizin bugünlere gelmesinde her birinizin payı büyük. Ayrıca uzun süredir birlikte çalıştığımız iş ortaklarımıza işbirlikleri için teşekkür ederiz. Kuzey Almanya’nın en büyük Türk tamirhanelerinden biri olduk. Yaklaşık 400O m2’lik kendi mülkümüzde sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz„ dedi. Akabinde, Hamburg Zanaatkarlar Odası’ndan (Handwerkskammer) gelen temsilciler de Mehmet Kıllı’ya 25 yıllık hizmetlerinden dolayı „25. Yıl sertifikası“ vererek onore ettiler. Daha sonra Hardal Restaurant tarafından hazırlanan Türk ve Antep mutfağının leziz yemekleri ve kebapları ile baklavaları misafirlere ikram edildi.