Barmbeker Autohaus Kıllı 20 yaşında

blank

HAMBURG – Tamir, kaporta, boya, bilirkişi gibi araba sektörü üzerine her türlü hizmeti veren Barmbeker Autohaus Kıllı GmbH, 20. yılını görkemli bir şekilde kutladı.  Yola çıkarken “Hedefim çok iyi bir otomobil tamircisi olmaktı” diye hedef belirleyen Mehmet Kıllı “Çok şükür kardeşlerim ve aynı zamanda ortaklarım olan Ahmet ve Yılmaz Kıllı ile bunu başardık” dedi. 230 m2’de kiracı olarak başladığı tamirhaneden, 4700 m2’lik alanı komple satın alarak büyüyen Kıllı Ailesi, “Bu noktaya gelmemizdeki en büyük katkı müşteri memnuniyetidir” dediler. Tamirhanenin sahibi Gaziantepli Mehmet, Ahmet ve Yılmaz Kıllı kardeşler, sektörde büyüyerek 20 yılı doldurmalarını istikrarlı ve dürüst çalışmaya bağladılar. 20. yıl kutlamasına müşteriler, iş yaptıkları firmalar ile aile dostları katıldı. Yiyecek ve içecek ikramlarının da yapıldığı kutlamaya katılan davetliler, Kıllı kardeşlere çeşitli hediyeler vererek tebrik ettiler.  Barmbeker Autohaus Kıllı GmbH adına açıklama yapan Mehmet Kıllı (46), başarı hikayesini Post Gazetesi Kuzey Almanya Temsilcisi Erdal Altuntaş’a anlattı.

Tamirciliğe nasıl başladınız?

-Mesleğe 1989’da araba tamircisi olarak başladım. Hedefim çok iyi bir otomobil tamircisi olmaktı ve bunu başardım. Bu işe başladığımda bu kadar zorluklarla karşılaşacağımı hiç düşünmemiştim.

Kendi tamirhaneni ne zaman ve nasıl açtın?

– Çalıştığım işyeri olan Opel Dello’da ustabaşılığa kadar yükselmiştim. Hayatımın dönüm noktası 01.10.1998 yılında değişti ve geri çeviremeyeceğim bir teklif aldım. Bu teklifi değerlendirerek şu anki tamirhanenin işletmesini devraldım. Kardeşlerim Yılmaz ve Ahmet de mesleklerini otomobil tamiri üzerine yapmışlardı. Üç kardeş güçlerimizi ve tecrübemizi birleştirdik ve (Bismillah) diyerek kendi işyerimizi açarak işe başladık.

Sonrasını da dinleyelim. Bu günlere nasıl geldiniz?

– Şu anki alanın 20’de biri kadar olan 230 m2’lik küçük bir yeri kiralayarak başladık. 2007 yılında bulunduğumuz kompleksdeki 4700 m2’lik alanı, içindeki binalarıyla beraber satın alarak işyerimizi 20 kat büyüttük. Tüm yerleri değerlendirdik ve üst katları da kiraya verdik. Şu anda 2 boyahane, elektirik, kaporta, oto lastik, hasar tespit, günlük TÜV/AU gibi her alanda hizmet sunuyoruz. İşçilerimiz için sosyal alanlar ve yemekhanemiz de var. 2010 yılında GmbH olduk.

Kaç kişi çalışıyor yanınızda?

– 2 işçiyle başlamıştık. Şu anda 40 kişi çalışıyor.

Peki başarının sırrı sence nedir?

-Çalışmak, çalışmak çalışmak…

Ya hedeflerin?

– İleriye doğru daha büyük yer almayı planlıyoruz. Burası duracak ama yeni yerimizde daha profesyonel bir hizmet verme imkanımız olacak. Burası eski bir yer olduğu için binalarda tadilat yapmamız yasak. Onun için hayalim yeni alacağımız yeri baştan sona yeniden inşaa ederek çok güzel bir mekan açmak istiyoruz. Şu anki yerimizin az ilerisinde de bir yer satın aldık. Orada da kardeşim Fatih Kıllı araba alım-satım işi yapıyor.

Müşteri kitleniz kimlerden oluşuyor?

– Her milletten müşterimiz var diyebilirim. Taksiciler çok geliyor. Hatta bize Danimarka ve Norveç gibi ülkelerden bile çok müşteri geliyor.

Neden? Fiyatınız mı ucuz? Yoksa başka bir sebep mi var?

– İnsanlara hizmet edip memnun etmeye çalışıyoruz. Memnun bırakamazsak birdaha gelmezler, giderler. Müşteri; fiyat, kalite ve ilgiden memnunsa ve kendini bizde güvende hissederse tekrar geliyor. İşimizi titiz, hızlı ve uygun fiyata yapmaya çalışıyoruz. İşi zamanında teslim ediyoruz. Tabi güven de çok önemli. Tüm bunlar birleşince Norveç’den bile müşteri geliyor tabi.

Gelişen teknolojiye ayak uydurabiliyormusunuz?

– Evet. Ekibimiz uzman olunca bugünün standartlarına uygun teknoloji hizmetlerimizi eksiksiz sunuyoruz. Yeni teknolojiyi takip edemeyen bu sektörde yok olup gider.

20. yılınızı tekrar tebrik eder Post Gazetesi olarak başarılar dileriz. Var mıydı eklemek istediğiniz başka bir şey?

Bende size teşekkür ederim. 20 yıldır bu sektörün en iyisi olmak istedik ve başardık. 20 yıldır bize güvenen tüm müşterilerimize çok teşekkür ederiz. Şunu da ekleyeyim hemen. Gayrimenkul sektörüne de atılmış bulunmaktayız. Amacımız, otomobil sektöründe yakaladığımız başarıyı gayrümenkul sektörüne de yakalamak.
 

Firma: Barmbeker Autohaus Killi GmbH

Adresse: Holsteinischer Kamp 104, 22081 Hamburg