BAŞARAMAYACAKLAR

 

SELAHATTİN ÖZDEMİR

 

ZİNGAL: ERDOĞAN’A NAFİLE BİR ŞEKİLDE SALDIRIYORLAR

UETD Braundschweig tarafından düzenlenen bir toplantıda güncel siyasi gelişmeler ele alındı. Konferansta konuşan UETD Siyasi İşler Birim Başkanı Fatih Zingal, Gazze’ye değinerek, “Rabbim mazlumların yardımcısı olsun. Zulüm payidar olmaz. Mutlaka zulüm yapanlar karşılığını görecektir. Mazlum coğrafyaya  Cumhurbaşkanımız Erdoğan duyarsız kalmadı. Ülke olarak tepkimizi en güzel şekilde gösterdik. Avrupa’da yaşayan Türklerinde duyarlılıkları sebebiyle teşekkür ediyorum” dedi.

SOMUT TEHLİKELER

Zingal, son dönemde Almanya’da Türk toplumu hakkında etik olmayan davranışların arttığına dikkat çekerek, “Bu haksız saldırılara karşı dur demeliyiz. Türk toplumunun Almanya’da çok büyük bir güç olduğunu göstermeyiz. Tabii ki hukuka uygun tepkiler göstermeliyiz. Aksi halde onların konumuna düşeriz. Biz Müslümanız ve bir Müslüman’a yakışır şekilde hareket etmeliyiz. Bizim dinimiz saldırmayı değil örnek olmayı emreder. Yeni nesiller siyasette, ticarette mutlaka kendilerini ispatlamalılar. Herkese büyük görevler düşüyor. Ve biz el birliğiyle her şeyin üstesinden geleceğiz” dedi. Siyasi sorumluluk taşıyan kişilere bir çağrıda bulunan Zingal, “Yurtdışında sadece soyut tehlikeleri haddinden fazla tartışma yerine, Almanya’da mevcut olan ve düzenli bir şekilde, gerçekleşen somut tehlikeleri tartışmamız ve bir çözüme kavuşturmamız gerekiyor. Aksi takdirde burada yaşayan insanlar çok şiddete maruz kalacaklar” şeklinde konuştu

MEDYAYA DİKKAT!

Avrupa’da son dönemde artan İslam karşıtlığına dikkat çeken Zingal, “Medyadaki olumsuz yayınlar olmasaydı mültecilerin gelişi bu kadar tepki çekmezdi ve İslam karşıtı AfD bu kadar yükselemezdi. Gelecekte Alman medyası İslam karşıtlığını körükleyen yayınlarını sonlandırmazsa ve İslamofobiyi ciddiye almazsa mülteci karşıtı AfD Almanya’nın itibarı ve istikrarına daha fazla zarar verebilecek bir konuma yükselecek. Biz Alman toplumunu bu konuda bilgilendireceğiz ve İslamofobi’nin sadece Müslümanlar veya mülteciler için değil bütün Alman toplumu için bir tehdit olduğunu anlatmaya devam edeceğiz” dedi. Bazı ülkelerin seçimlere kısa süre kala Türk siyasetçilere konuşma izni vermemesini  anti demokratik olarak değerlendiren Zingal, “Avrupa’nın yaptığı iki yüzlülüktür. Dünyanın neresinde böyle bir uygulama var. Onların tek derdi her fırsatta dik duran Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bakın son dönemlerde Alman gazeteleri Türkçe başlıklar, Türkçe haberler servis etmeye başladı. Sırf algı operasyonu yapıyorlar. Fakat Erdoğan, Alman basınına Türkçeyi bile öğrettiği için biz çok mutluyuz” dedi. Erken seçim ile ilgili olarak konuşan Zingal, “24 Haziran’da bir seçim yapılması kararı alındı. Bu seçim çok önemlidir. Bu seçim, milletimizin düşmanlarının oyununu bozacaktır. Milletimizin bekası ve istikbali için bu çok önemli. Lütfen herkes sandık başına gitsin, oyunu kullansın. Bu, milletimizin geleceği için çok önemli” ifadelerini kullandı.