Basın Emekçisi Ergül ağabeye hüzünlü veda

blank

Murat Pehlivan
DUİSBURG- Duisburg’ta yaşayan gazeteci İbrahim Ergül, Aralık ayının son haftlarında yakalandığı Kovid-19 hastalığıyla mücadeleyi kaybederek 16 Ocak Cumartesi günü hayata veda etmişti. Almanya’dan ulusal ve yerel basına yaptığı yazılı ve görsel haberlerle tanınan ve sevilen usta gazeteci İbrahim Ergül için bugün (18 Ocak 2021) yaşadığı yer olan Duisburg’un Rheinhausen semtindeki camide cenaze namazı kılındı. Almanya’da Korona önlemleri çerçevesinde ailesinin ve çok sınırlı sayıda dostlarının katıldığı cenaze namazında din görevlisi Talip Akbaş, gazeteci İbrahim Ergül için helallik istedi. Kılınan cenaze namazının ardından usta kalem İbrahim Ergül çok sevdiği ve “dünyanın merkezi” olarak nitelendirdiği memleketi Balıkesir’de defnedilmek üzere Türkiye’ye gönderildi.

TÜRK BASINININ USTA KALEMİ VE GÜLEN YÜZÜ
Gazeteci İbrahim Ergül’ün cenaze namazına katılan Türkiye Cumhuriyeti Essen Başkonsolosu Şener Cebeci “Yakından tanıma fırsatı bulduğum, beyefendi kişiliğinden etkilendiğim, engin mesleki deneyimlerinden istifade ettiğim, Almanya’daki Türk basının usta kalemi ve gülen yüzü İbrahim Ergül’ü çok vakitsiz kaybetmenin derin üzüntüsünü ve hüznünü yaşıyoruz. Başta ailesi ve yakınları olmak üzere tüm basın camiasına başsağlığı diliyorum” sözleriyle taziyelerini ifade eti.

blank

ERGÜL AİLESİNDEN TEŞEKKÜR
Gazeteci İbrahim Ergül’ün ailesi Korona önlemleri dolayısıyla cenaze namazına katılamayan dostları için “Bu zorlu ve acılı süreçte bizlerden desteğini esirgemeyen, acımıza ortak olan başta T.C. Düsseldorf Başkonsolosumuz Sayın Ayşegül Gökçen Karaarslan ve Essen Başkonsolosumuz Sayın Şener Cebeci olmak üzere, Balıkesirliler Derneği yönetim kuruluna, dostlarımıza, uzaktan yakından arayan soran sosyal medyadan taziyelerini ileten sevenlerine ve değerli basın mensubu dostlarına çok teşekkür ediyoruz, hepinizden Allah razı olsun” sözleriyle teşekkür ettiler.