BAŞKONOSOLOS HIZLI BAŞLADI

 

blank

Hüsamettin Özkan
FRANKFURT – Türkiey Cumhuriyeti Frankfurt eski Başkonsolosu Burak Karartı’nın görev süresinin dolmasıyla boşalan Frankfurt Başkonsolosluk görevine atanan çiçeği burnundaki yeni başkonsolos Erdem Tunçer, Frankfurt merkezde Türk esnafının yoğun olarak bulunduğu Münchener Strasse’de Türk iş insanlarını ziyaret etti.

blank

 

Beraberinde Ticaret Ataşesi Tansu Günendi’nin de hazır bulunduğu esnaf ziyareti programı, Türk iş insanlarını memnun ve mutlu etti. Başkonsolos Tunçer: „Ekonomik anlamda zor zamanlardan geçtiğimiz Pandemi döneminde devlet olarak esnafımızın yanındayız, Her zaman Ticaret Ataşeliğimiz ile iş insanlarımıza bütün imkanlarımızı kullanarak yardım ve destek sunmaya hazırız“ dedi.

blank

 

Bölge esnafı da bu nezaket ziyaretinden memnuniyetlerini ifade ederek: „Bu ziyaret bizim için moral ve motivasyonumuzu artıran güzel bir ziyaret oldu“ diyerek memnuniyetlerini ifade ettii.

blank

 

Cuma namazı vakti geldiğinde Başkonsolos Erdem Tunçer, DITIB Frankfurt Merkez Camii’nde Cuma namazını kıldı. Cuma namazının ardından vatandaşlara selamlama konuşmasında bulunan Başkonsolos Erdem: „Başkonsolosluk olarak her zaman Türk insanının yayındayız“ dedi.

blank

 

Selamlama konuşmasının ardından Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Hessen Eyalet yöneticileri ile birlikte öğle yemeği yiyerek Din Hizmetleri Ataşesi Sıddık Yıldırım. ve DİTİB Hessen Eyalet Başkanı Salih Özkan’dan çalışmaları hakkında bilgi aldı.