Başkonsolos Fatma Taşan Cebeci görevine başladı

Serdar Türen
NÜRNBERG – Görev süresi sona eren Serdar Deniz’in yerine T.C. Nürnberg Başkonsolosluğu makamına atanan Fatma Taşan Cebeci 30. Ağustos itibari ile görevine başladı. Daha önce 2017-2021 yılları arasında Düsseldorf Başkonsolos Yardımcısı olarak görev aldığı Almanya’ya, bu sefer T.C. Nürnberg Başkonsolosu olarak atandı. Bu atamadan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Başkonsolos, Başkonsolosluk sosyal medya hesabından kamuoyuna ve vatandaşlara bir mesaj yayınladı. Fatma Taşan Cebeci, ’60 yılı aşkın süredir Almanya’da yaşayan ve ülkenin kalkınmasına önemli katkıları bulunan siz vatandaşlarımıza verdiğimiz hizmetin hız ve kalitesini artırmak, hak ve menfaatlerinizi korumak, Türkiye ile Almanya’nın tarihe dayanan ve giderek yoğunlaşan mevcut iyi ilişkilerini her alanda geliştirmek, şahsımın, mesai arkadaşlarımın ve Başkonsolosluğumuz bünyesinde bulunan Din Hizmetleri, Eğitim ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşeliklerimizin temel öncelikleri olacaktır’ dedi. Başkonsolos Fatma Taşan Cebeci’nin mesajının tamamı şu şekilde oluştu.

Türk toplumunun kıymetli mensupları,
Saygıdeğer Alman dostlarımız, 2017-2021 yılları arasında Düsseldorf Başkonsolos Yardımcısı olarak çalıştığım Almanya’ya, bu sefer Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Başkonsolosu olarak atanmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Tarihimizde özel bir anlamı bulunan 30 Ağustos 2023 tarihinde başladığım bu onurlu görevim sırasında, 60 yılı aşkın süredir Almanya’da yaşayan ve ülkenin kalkınmasına önemli katkıları bulunan siz vatandaşlarımıza verdiğimiz hizmetin hız ve kalitesini artırmak, hak ve menfaatlerinizi korumak, Türkiye ile Almanya’nın tarihe dayanan ve giderek yoğunlaşan mevcut iyi ilişkilerini her alanda geliştirmek, şahsımın, mesai arkadaşlarımın ve Başkonsolosluğumuz bünyesinde bulunan Din Hizmetleri, Eğitim ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşeliklerimizin temel öncelikleri olacaktır.
Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlayacağımız bu yıl, toplumumuzun birlik, beraberlik ve dayanışmasını daha büyük bir çoşku, heyecan ve kararlılıkla güçlendirmek için önemli bir fırsat sunmaktadır. Yakın işbirliği içerisinde birlikte hareket etmemiz, bizi daha da güçlendirecektir. Nürnberg’de 1966 yılından bu yana faaliyet gösteren Başkonsolosluğumuzun görev bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızın, Başkonsolosluğumuzu kendi evleri olarak benimsemelerini isterim. Bu anlayışla, Başkonsolosluğumuzun kapıları, siz vatandaşlarımıza her daim açık olacaktır. Bu vesileyle, görevi devraldığım Başkonsolos Sayın Serdar Deniz’e değerli hizmetleri için teşekkür ederim. Bu duygu ve düşüncelerle, şahsım ve tüm mesai arkadaşlarım adına sizleri içtenlikle selamlıyor, saygılarımı sunuyorum.