Başkonsolos Karartı’dan Kocagöl Group’a ziyaret

RÜSSELSHEIM – Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, beraberindeki heyetle birlikte bölgenin önde gelen Türk firmalarını ziyaret kapsamında inşaat sektöründe faaliyetlerini sürdüren Rüsselsheim merkezli Kocagöl Group’u ziyaret etti. Ziyarette Eğitim Ataşesi Dr. Bora Başaran, Ticaret Ataşesi Tansu Günendi, Din Hizmetleri Ataşesi Sıddık Yıldırım ile DTGB e.V. Başkanı ve Diamanat Clean GmbH Genel Müdürü Turgut Sezgin ve DTGB Başkan yardımcısı Talip Şahin ile Batuhan Say’da hazır bulundu. Misafirlerini samimi ortamda sıcak bir şekilde karşılayan Kocagöl Group yönetim kurulu başkanı ve IHK Darmstadt Meclis üyesi Mehmet Kocagöl ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade ederek: “Başkonsolosumuz Burak beyin, Ataşelerimizin ve kıymetli misafirlerimizin Ramazan Bayramı münasebetiyle işyerimizi teşrif ederek ziyarette bulunmaları bizleri çok memnun etmiş, moral ve motivasyonumuzu artırmıştır. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
Kocagöl, misafirlerine çalışmaları hakkında bilgiler sundu. IHK Meclis Üyesi olarak Türk firmalarına seslenen Kocagöl, Coronovirüs’den olumsuz etkilenen firmalara sunulan imkanları kullanmaları konusunda hatırlatmada bulundu: “Küreselleşen dünyada Corona süreci sonrası Türk ve Alman iş dünyasının her zamankinden daha fazla işbirliği yapmaya ihtiyacı var. Ekonomik katkıyı artırmak için Almanya’daki Türk kökenli firmaların daha fazla rol üstlenmeleri, yaşadıkları yerlerdeki STK ve meslek odalarında işbirliği ve güçbirliğine yönelik çalışmalarda aktif olmaları gerektiğini belirtti.” dedi.
Başkonsolos Burak Karartı da: “Türk ve Alman ekonomik ilişkilerinin gelişmesinde Almanya’daki başarılı Türk firmaları önemli rol model olmuştur ve bunların sayılarının artması için konsolosluk olarak biz her zaman desteğe hazırız. Almanya’daki Türk firmaları Alman ekonomisini büyümesinde hem istihdam artışı hem de sosyoekonomik katkı açısından önemli kazanımlar sağlamaktadır” dedi.