Başkonsolos Sunel veda etti

blank

 

Hurşit Köse
HAMBURG Başkonsolosu olarak 4 yıldır görev yapan Yonca Sunel’in görev süresinin 1 ay sonra sona erecek olmasından dolayı Hamburg’daki Sivil Toplum Kurumu (STK) temsilcileri bir veda programı düzenledi. Hamburg Türk Toplumu (TGH), Hamburg Trabzonlular Derneği, Hamburg Sivaslılar Derneği ve Avrupa İşadamları Derneği (EUBA) tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Radisson Blu Hotel’de yapılan törene 50’ye yakın dernek temsilcisi, basın mensupları, iş insanları ve akademisyenler katıldı.

 

blank

Gazeteci Erdal Altuntaş’ın sunumunu yaptığı gecede ev sahibi adına konuşan EUBA Başkanı M. Emin Süzen, Trabzonlular Başkanı İlhan Yılmaz, Sivaslılar Başkanı Ruhi Özer ve TGH temsilcisi Şenay Kaya, dört yıllık görev süresini tamamlayacak olan Başkonsolos Sunel’e yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler. Birçok derneği, bir çatı altında toplamayı başaran ve milli konularda ortak hareket etmelerini sağlayan Sunel’in görev bölgesinde çok güzel işler yaptığını söyleyen başkanlar „Sizi her zaman minnetle anacağız ve büyükelçi olarak görmeyi ümit ediyoruz“ dediler.

 

blank

Başkonsolos Yonca Sunel ise bu organizeyi yapan dört dernek başta olmak üzere tüm katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür etti. Dört yılın su gibi akıp geçtiğini belirten Sunel „Kendimi burada evimde gibi ve sizden biri gibi hissettim. Onun için de sözümü sakınmadan yanlışları ve doğruları direk söyledim. Sizler bize güç, biz de size destek verdik. Sizler, birlikte güçlüsünüz. Yapmaya çalıştığım birbirinizi dinlemek oldu. Hoşgörü ve karşılıklı empati çok önemli. Yapacağınız etkinlikler sadece kendi içinizde olmasın, birlikte yapın. Terk ses olarak hareket ederseniz başarılı olursunuz“ diyerek hekesten helallik istedi.

blank

Konuşmalardan sonra başta organize eden dört dernek ile birçok dernek temsilcisi, Başkonsolos Sunel’e hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek plaket, çiçek, tablo gibi çeşitli hediyeler takdim ettiler. Ayrıca veda töreninin organize edilmesine sponsorluk yapan Ömer Doğan’a plaket verilirken diğer sponsorlar Hisar Fırını ve Olgun GmbH’ya da teşekkür edildi. Fotoğraf çektirme ve sohbetle devam eden etkinlik, ikramlarla sona erdi.

 

blank