Başkonsolos Tunçer esnafın ‘HAL’ini sordu

Göreve geldiği günden bu yana, pandemiye rağmen yoğun ziyaret trafiğine bir yenisini daha ekleyen Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer, sabahın erken saatlerinde Frankfurt Frischezentrum -Frankfurt Hal- esnafını ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

blank

Hüsamettin Özkan
FRANKFURT- Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer ve Ticaret Ataşesi Tansu Günendi, Almanya’nın en büyük meyve-sebze hallerinden biri olan ve yaklaşık bir asırdır yaş meyve-sebze sektöründe faaliyetlerini sürdüren Frankfurt halindeki (Frischezentrum) Türk kökenli esnafı ziyaret etti. Esnaf ile istişarelerde, bilgi alış verişinde bulunan Başkonsolos Tunçer ve Ticaret Ataşesine Frankfurt Hali’nin yönetim kurulu üyelerinden ve meyve-sebze toptancısı Yavuz GmbH’nın sahibi Ruhi Yavuz ev sahipliği ve refakat etti. Ziyaretin ardından yapılan kahvaltıda pandemi ile gelen sıkıntılar ve çözüm yolları ile ilgili değerlendirmeler yapıldı, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.

 

blank

Her zaman yanınızdayız
Başkonsolos Erdem Tunçer, yaptığı açıklamada “Pandemiye rağmen Hal’deki vatandaşlarımızın, esnafımızın ekonomik gücü gurur verici seviyelerde olmasına sevindiğimi ifade etmek isterim. Dünyanın zor bir süreçten geçtiği bu günlerde ekonomik potansiyeliniz ve istihdama katkınız ile ekonomiye hatırı sayılır katkılarınızın olması son derece önem arz etmektedir. Pandemi sonrası daha büyük başarılara imza atacağınıza, ekonomik potansiyelinizi çok daha yüksek seviyelere çıkartacağınıza yürekten inanıyorum. Ticaret Ataşeliğimiz ile her zaman yanınızdayız, hizmetinizdeyiz. Bir ihtiyacınız veya bir teklifiniz olduğu zaman mutlaka bizimle paylaşın. İmkanlar dahilinde size her türlü desteği sunalım” dedi.

 

 

blank

Ticaret Ataşesi Tansu Günendi de, “Türkiye’den getirdiğiniz meyve-sebze ile ilgili yollarda, gümrüklerde karşılaştığınız sıkıntıları biliyoruz. Bu sıkıntıları bertaraf etmek için gerekli makamlarla her zaman görüşme halindeyiz. Nakliyenin daha hızlı ve kolay olması için elimizden geleni yapıyoruz. Her zaman görüşebiliriz, her türlü yardım ve desteği sağlayabiliriz” dedi. Yavuz GmbH’nın sahibi ve Frischezentrum yönetim kurulu üyesi Ruhi Yavuz “Türk marketlerinden yaklaşık 20 binine hizmet götürüyoruz. Gece 12’de başlayan mesaimiz sabah 9’a kadar yoğun tempoda devam ediyor. Yıllık milyarlarca Euronun döndüğü sektörde ister istemez sıkıntılarımız da oluyor. Bu sıkıntıları şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da akılcı çözümlerle bertaraf edeceğiz. Pandemi sonrası yeniden şekillenecek dünyada, ekonomik potansiyelimizi artırarak daha güçlü bir şekilde varlağımızı hissettireceğiz” dedi.

blank