BAŞKONSOLOS TUNÇER: VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ

İhlas Holding Avrupa Temsilcisi İbrahim Akyıldız’ı ziyaret eden Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer, Türkiye ve Post Gazetesi’ne duyarlı yayıncılığı sebebiyle teşekkür etti. Tunçer, izin öncesi vatandaşlarımıza önemli uyarılarda da bulundu.

 

HÜSAMETTİN ÖZKAN
FRANKFURT – Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer, İhlas Holding Avrupa Temsilcisi İbrahim Akyıldız’ı ziyaret etti. Türkiye Gazetesi ve POST Gazetesi hakkında Akyıldız’dan bilgi alan Tunçer, Türk medyasının Avrupalı Türkler için öneminin büyük olduğuna işaret etti ve “Avrupalı Türklerin gözü kulağı olan medyaya minnet borçluyuz. Güncel olayların, yeniliklerin vatandaşın duymasında Türk medyasına büyük görev düşüyor. Türkiye Gazetesi ve POST Gazetesi’ni duyarlı yayıncılığı sebebiyle tebrik ediyorum” dedi. Başkonsolos Erdem Tunçer, göreve başladığı ilk günden itibaren, sorumluluk bölgesinde yaşayan tüm vatandaşlarla diyalog kurmaya gayret ettiğini, fakat pandeminin bunu da sınırladığını söyledi.

ERKEN RANDEVU ALIN
Frankfurt’un en yüksek kayıtlı vatandaş sayısına sahip başkonsolosluklardan biri olduğunu belirten Tunçer, pandemiye rağmen başkonsolosluk hizmetlerini en iyi biçimde yerine getirmeye çalıştıklarını ancak tüm çabalarına rağmen randevu sürelerinin diğer misyonlarda olduğu gibi Frankfurt’ta da zaman zaman uzandığını, bu sebeple hizmete ihtiyacı olan vatandaşlarımızın, dönemin zorluklarını hesaba katmalarını ve randevularını, e-randevu sisteminden mümkün olan en erken zamanda almalarının yararlı olacağının altını önemle çizdi.

EVRAKLARINIZI KONTROL EDİN
İzin sezonunun başladığına dikkat çeken Tunçer “Bu yıl Türkiye’ye yoğun ziyaretçi akını var. Başkonsolosluklar olarak vatandaşlarımızın sorunlarının zamanında çözümü için elimizden gelen herşeyi yaptık. Cumartesi günleri dahi vatandaşlarımıza hizmet verdik. Vatandaşlarımız izne çıkmadan önce mutlaka gerekli olan evraklarını önceden hazırlasınlar, mutlaka pasaport ve oturum tarihlerine dikkat etsinler. Karayoluyla veya uçakla izne gidecek vatandaşlarımız testlerini almadan yola çıkmasınlar” dedi.

HUMMALI ÇALIŞMA
Başkonsolos Tunçer’e ziyareti sebebiyle teşekkür eden İhlas Holding Avrupa Temsilcisi İbrahim Akyıldız ise, konsolosluktaki hummalı çalışmalara bizzat şahit olduğunu ifade ederek “Hem konsolosluk çalışanlarına hem Sayın Başkonsolosumuza çalışmaları ve gayretleri dolayısıyla teşekkür ediyoruz. Türkiye ve POST Gazetesi olarak üzerimize düşen her türlü desteği verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Sayın Başkonsolosun ziyareti bizi fazlasıyla memnun etti” dedi.