BAYRAMDA VEFA ÖRNEĞİ (VİDEO)

Kâmil Yılmaz
LUDWİGSHAFEN – Almanya’nın Rheinland-Pfalz eyaletindeki Ludwigshafen şehrinde Müslümanlar tarafından kurulan ilk cemiyeti olma özelliğine sahip Ludwigshafen Âlem-i İslâm Camii tarafından her bayram arifesinde yapılan mezarlık ziyareti, büyük takdir görüyor. 1994 yılında zamanın Yabancılar Meclisi tarafından belediyeye önerge olarak verilmesinin ardından şehirdeki tüm Müslüman derneklerinin çabaları sonucu açılan Ludwigshafen Müslüman Mezarlığı’na kurulduğu günden beri yılda iki defa toplu mezarlık ziyareti gerçekleştiren cemiyet, aynı zamanda örnek bir vefa sergiliyor. Âlem-i İslâm Cemiyeti, Müslümanların sadece hayatta olanları ile değil, ahrete göçmüş olanların da hatırlanmasının önemli olduğuna dikkat çekiyor.

13 YILDIR GELENEK OLDU

Cemiyet bu bilinç ile 13 seneden beri yılda iki bayram arifesinde mezarlık ziyareti yaparak, mevtaları ruhlarına Kur’an-ı Kerim ve dua okuyor. Bu yıl da Alem-i İslâm Cemiyeti cemaati din görevlisi Hüsnü Öz eşliğinde ikindi namazının eda ettikten sonra yaptığı ziyarette, bol bol dua eden cemaat, bu örnek vefası ile herkesin takdirini de kazandı. Din görevlisi Öz, burada yaptığı kısa konuşmasında, mezarlık ziyaretinin peygamberimizin sünneti olduğunu belirtti.

BAYRAMDA VEFA ÖRNEĞİ

BAYRAMDA VEFA ÖRNEĞİKâmil YılmazLUDWİGSHAFEN – Almanya’nın Rheinland-Pfalz eyaletindeki Ludwigshafen şehrinde Müslümanlar tarafından kurulan ilk cemiyeti olma özelliğine sahip Ludwigshafen Âlem-i İslâm Camii tarafından her bayram arifesinde yapılan mezarlık ziyareti, büyük takdir görüyor.

Gepostet von Kamil Yılmaz – Gazeteci / Journalist am Montag, 4. Juli 2016