Bekir Develi Stuttgart’a geliyor

DİTİB Württemberg Eyalet Birliği Başkanı İsmet Harbi, ‘Bekir Develi ile Gönül Dilinden’ adlı canlı etkinliğe tüm vatandaşları davet etti.

Mustafa Karaman
STUTTGART- TRT kanalında yaptığı programlarla büyük beğeni toplayan ve Medya Etik Konseyi tarafından ‘En İyi Kültür Sanat Ödülü’ne layık görülen ekranların sevilen ismi, Stand-up sanatçısı, tiyatrocu, yazar, Televizyon ve YouTube programcısı Bekir Develi Stuttgart’a geliyor. DİTİB Württemberg Eyalet Birliği tarafından organize edilen ve 5 Şubat 2023 Pazar günü Feuerbach DİTİB Merkez Camii karşısında bulunan IW8 Konferans salonunda ‘Bekir Develi ile Gönül Dilinden’ adlı program ile Württemberglilerle buluşacak. Aslında Almanya’da doğan ve bir Avrupalı Türk olan şu an ise hayatını Türkiye’de ikamet eden Bielefeldli Bekir Develi, programda söyleşi yaparak gönüllere hitap edecek.

HERKES DAVETLİ
Davet ile ilgili gazetemize bilgi veren DİTİB Württemberg Eyalet Birliği Başkanı İsmet Harbi, “Faaliyetlerimiz çerçevesinde davet ettiğimiz değerli Bekir Develi kardeşlerimizi buradaki vatandaşlarımıza hitap etmek üzere getirmeyi arzu ettik. Bekir Develi hem gönüllere hitap edecek hem de eğitici söyleşiler gerçekleştirecek. Yararlı ve faydalı bir program olacağına inandığım performansıyla herkesi etkiliyecek olan bu etkinliğe tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz“ dedi. Katılımın sadece 12 yaş üzeri olacağına dikkat çeken Başkan İsmet Harbi, “ Birliğimiz adına sanatsal ve kültürel faaliyetlerde de emek veren gayret gösteren her daim bizlere desteğini esirgemeyen başta ZSU olmak üzere Talak Bau sahibi İsmet Talak, Metropole Bäckerei sahibi Halil Selvi, Akın Kasap sahibi Akın Buharalı ve diğer sayamadığımız sponsorlarımıza yönetimimize ve de derneklerimize sonsuz teşekkürler ederiz“ ifadelerine yer vererek biletlerin tüm DİTİB Württemberg Eyalet Birliği’ne bağlı derneklerden temin edilebilineceğinin altını çizdi.