BEL AĞRISI – 2

BEL AĞRISI – 2
Geçen sayımızda uzamanlık alanım olan bel ağrılarının birinci kısmı işlemiştik. Bu sayımızda da Bel ağrıları tedavi yöntemlerinden bahsedeceğim.
Bu konuda yapılan yöntemlerin her biri veya çoklu faydaları var.
Bel ağrılarının sebepleri organsal ise organların doku sertliğine veya yumuşaklığına veya pozisyonlarının doğru veya kaymış olma ihtimalleri kontrol edilerek teşis konur. Aynı zamanda vatandaşın hissettiği ve yaşadığı organsal sorunları sorarak ve semptomları vatandaştan öğrenerek teşhise bir yön verebiliriz. Daha doğrusu kan veya dışkı veya ‘Tükmük Analizi’ yaptırma ihtiyacı duyulduğunda bunları da yaparak soruna ışık tutmuş olunur ve bu doğrultuda bir teşhis koyulabilinir. Bel ağrılarının sebepleri kemik kayması ise kemikler yerine otutturulup bu kemiklerin kaymasını veya yerinden oynamasına sebep veren kastlar ve lifler tespit edilir. Bu kasların bu hareketi yapmasına sebep veren hangi kas sistemi sorunu veya duruş veya hareket bozukluğu var ise, bunlar tespit edilebilir. Bel ağrıları Kas kramplarından oluşuyorsa yine burada da hangi kas ve hangi kas sistemi ve tetikleyici hangi ana kas söz konusu olduğu tespit edilmeye çalışılır.
Bel ağrısı disk sonucu ise, yani bel fıtığı sonucu ise, o zaman fıtığın hangi sinir sistemine bastırdığını tespit edip, o baskıyı hafifletmek için müdahele edilebilir.
Bu tarz SORUNLAR semptomlar için kullanılan yöntemler şunlar olabilir veya olmalı.
Birincisi:
Kasları veya tek kası Kramptan kurtulması için kas öncelikle gevşetilmek üzere özel kemik bağlantı noktalarından tetikleme tedavisi ile kendi kendini gevşetmesi sağlanır. Bu bir değil birkaç tane kas söz konusu ise bu durumda kas sisteminin başlangıç ve sebep veren kasları bulup tespit edip bu ana merkezlerden başlamak üzere bütün sistemin kaslarını gevşetmek gerekir. Bu hedef için tetikleme tedavisi, hacamat tedavisi, sülük tedavisi, akupunktur, osteopathie, chiropraktik ve benzeri yöntemler uyguluyoruz.
İkincisi:
Bu kas sisteminin kramp Olmasına Sebep verebilecek olan sıvı (kan veya Lenf sıvısı) sisteminin kasın içinden mümkün mertebe tazelemek gerekir. Mevcut kası veya kas sistemine özel bir yöntem ile özel bir rulo ile üzerinden baskı ile geçerek kısmen sıvının bir sünger gibi boşaltılıp yani sıkılıp tekrar sıvı ile dolması sağlanır. Bu durumda aynı zamanda kasların etrafında bulunan çok ince olan Zarı Yani Faskenleri de yapışıklık olan bölgelerden kurtarmak ve tekrardan kaypak haline gelmesi için kası ve kas sistemlerini işlemekte destekleyici olması sağlanır. Aynı zamanda yapışmaları açmakla kan takviyesini sağlayan damarları, Veya sinir sisteminin sirirlerinin Daha iyi çalışmasını sağlamış oluruz.Bu hedef için kasın etrafındaki bulunan bölgelerin kan ve sıvı tazelemesi için hacamat tedavisi, sülük tedavisi, osteopathie veya lenfdrenaj da çok faydalı ve çok yerinde bir yöntem olabilir.
Üçüncüsü: Egzersiz. Hangi kas sistemi ve hangi kemik sisteminin merkezi sorun olduğunu Tespit ettikten sonra, özel egzersiz ile Sebep olan kasları açmak, uzatmak, daha esnek hale getirmek üzere ve aynı zamanda tekrardan buradan olası Yeni veya tekrar bir sorun olması Ortadan kaldırılmış veya engellemiş oluruz.
Bel ağrılarına sebep veren organ sistemi ise, bu durumda bitkisel Fitoterapiye veya organlarımıza iyi gelmeyen veya şahısa uygun olmayan beslenmeleri engelleyerekten Veya yeme alışkanlıklarımızı değiştirerekten Bedene bir pozitif müdahalede bulunabiliriz. Bel ağrılarının en sık sebebi olarak görünen mide bağırsak sorunları genelde yanlış besleme, kimyasal ilaç kullanımı veya iltihabik durumlar söz konusu olabiliyor. Bu durumlarda Fitoterapi, hacamat tedavisi ve aynı zamanda akupunktur yöntemi ile vs. müdahale edilebilir. Bu tarz tahmini sebep veren Sorunları Daha iyi görebilmek için detaylı veya özel kan tahlilleri, dışkı tahlilleri veya türklük tahlilleri gerekebilir.
Vücudun ağrı sinyalleri insan için bir sinyaldır. Bizi uyaran bu beden dili bizlere bir şeyler söylemek üzere aktif olmuştur. Beden dili sinyallara önem verip bedenimizin bize neyi değiştirmemiz gerektiğini söylemeye çalışması bizim için çok büyük bir velinimettir. Bu vücut diline kulak vermek için bir çok yöntemler mevcuttur. Alternatif tıp üzeri bakış açısından kulak verdiğimizde, acizane benim tarafımdan atılan adımlar belirtmiş olduğum yöntemler olabilir. Fakat bel ağrısının aynı zamanda hayat şartlarının vermiş olduğu zorluklar veya psikolojik sorunla sonucu Olma ihtimali de çok güçlü.
İnsanın beli omurgası bel ağrısı olarak, bazı yaşam ve hayat sorunlarından dolayı şahısa bir sinyal olabilir.

Sağlıcakla kalmanızı ve iyi tatiller dilerim.

Sinan Erkin
Alternatif Tıp Uzmanı – (Heilpraktiker / Osteopath)
İlk yardım eğitmeni – Erste-Hilfe-Lehrer

Benim ulaşım bilgilerim:
Naturheilpraxis Erkin
Alternatif Tıp Uzmanı
Grabenstr. 9/1
71063 Sindelfingen

Tel: +49 7031 42 82 678
Fax: +49 7031 42 82 679
Mobil: +49 172 60 71 974
Mobil: +49 178 41 95 944
E-Mail: info@naturheilpraxis-erkin.de
Web: www.naturheilpraxis-erkin.de