Bentour 2022 cirosunu ikiye katladı

50 yılı aşkın Türkiye turizmi tecrübesiyle Almanya pazarında adından söz ettiren Türkiye spesiyalisti tur operatörü Bentour Reisen, 2021 yılının cirosunu katlayarak 2022 yaz sezonunu kapatmaya hazırlanıyor.

Nebahat Uzun
HAMBURG – İsviçre merkezli Türkiye spesiyalisti Türk tur operatörü Bentour Reisen, 2022 yılının yaz sezonunu bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla cirosunu ikiye katlayarak kapatmaya hazırlandığını duyurdu.2018/19 sezonuyla kıyaslandığında çok başarılı bir mali yılı arkasında bırakarak cirosunu yüzde 40 artıran Bentour Reisen’in bu başarısında Türkiye destinasyonunun büyük rolü var. Yapılan açıklamaya göre 150 bin misafir, Türkiye seyahatlerini Bentour Reisen üzerinden gerçekleştirirken en çok tercih edilen bölge, yüzde 80 oranında Akdeniz bölgesi oldu. Akdeniz’i yüzde 15 ile Ege bölgesi ve yüzde 2 ile İstanbul takip etti. Misafirlerin yüzde 3’ü ise haftalık tur ve yat turlarını tercih etti. Tur fiyatlarının geçen yıla oranla daha yüksek olması nedeniyle bu sene Bentour Reisen ile tatil paketi satın alan her bir misafir, ortalama bin 150 euro ödedi. Türkiye’nin 2022 yılında da misafirler tarafından en sevilen bölge olarak seçilmiş olmasının mutluluğunu yaşadığını ifade eden Bentour Reisen Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Uğur, “Misafirlerimizin kalite ve hizmete verdikleri önemin, 5 yıldızlı otelleri tercih etmelerinin farkında olup birçok ek hizmetler sağladık. Özellikle özel transfer, havalimanı servisi gibi ek hizmetler büyük rağbet gördü” şeklinde açıklama yaptı.

EN KAPSAMLI TÜRKİYE TURİZMİNİN ADRESİ BENTOUR REİSEN
Tüm talepleri karşılamak ve hizmet yelpazesini genişletmek adına 2021 yılında Türkiye’de kendi incoming acentesini kuran Bentour Reisen’in Antalya’daki ofisinde halen 60’ın üstünde çalışan yolculara hizmet sunuyor. Kendi incoming acentelerinin misafirlere daha yakın olmalarını sağladığını ifade eden Uğur, “Hem bu şekilde bölgeye daha hakimiyet dağlayabiliyor hem de hizmet aşamalarımızı daha düzenli ve optimize etme fırsatı buluyoruz. Misafirlerimizle birebir ilgilenme imkanı bulabiliyoruz” dedi. Sahibi tarafından yönetilen en büyük Türkiye spesiyalisti Bentour Reisen, Alman pazarında Türkiye tatillerine yönelik en kapsamlı hizmeti sunuyor. 50 yılı aşkın Türkiye turizmi uzmanlığıyla misafirlerinin, destinasyonlarının, iş ortakları ve çalışanlarının refah ve güvenliğini göz önünde bulunduran Bentour Reisen, kaliteli otel, havayolu ortakları, profesyonel satış ekibi ve bölgedeki rehberleriyle sorumlu ve sürdürülebilir ve yüksek kalite turizmi de temsil ediyor. Şirketin seyahat acente ortakları için cazip komisyon modeli de mevcut.