BİG Heilbronn’da tarih yazmaya hazırlanıyor

 

SELAHATTİN ÖZDEMİR
HEİLBRONN- Almanya’da farklı kökenler ile Almanlarla birlikte kurduğu, Almanya’nın sorunlarına alternatif çözüm üreterek, meselelerin çözümüne katkı sağlamak amacıyla kurulan ve Almanca adı BIG-Bündnis für Innovation und Gerechtigkeit Partei olan Alman Adalet ve Yenilik için İttifak Partisi (BIG) geçtiğimiz sene Baden-Württemberg teşkilatının yeniden yapılanmasının ardından tüm bölgede yeniden yapılanma sürecine girdi. Göreve geldiği günden beri bölgesinde tek tek yapılanmak için çaba sarf eden BIG Baden-Württemberg Başkanı Murat Gede, bu yapılanmaya Heilbronn teşkilatı da katıldı.

HEİLBRONN EMİN ELLERDE
Birçok Baden-Württemberg eyaletinin illerinde yeni yönetimler oluşturan BIG BW yönetimi Heilbronn’da da ileriye dönük adım atarak yeni oluşumu gerçekleştirdi. Yapılan seçimin ardından Heilbronn’da Mevlüde Tagun Başkan olarak seçildi. Böylelikle Mevlüde Tagun’un yönetimi şöyle oluştu: 1. Başkan Yardımcısı Tamer Taşkesen, 2. Başkan Yardımcısı Yeşim Bayrak, Muhasip Enes Bayrak ve yönetim kurulu üyesi Mukaddesa Saric’den oluştu.

HEP ALMAN
BIG Heilbronn teşkilatının yeni Başkanı Mevlüde Tagun, “Her geçen gün yönetim ekibimizi daha da güçlendirip, ileriye dönük güç kazandıracağız ve de partimize yeni isimler kazandıracağız. Gerekli başvurular mevcut bir şekilde devam etmekte ve değerlendirmelerimiz içerisinde yerini almaktadır” dedi. Heilbron Belediye Meclisi’nde bulunan 40 Encümenin arasında bir tane göçmen kökenli Encümen bulunmamakta olduğunun altını çizen Tagun, “BIG Partisi olarak önümüzdeki yerel seçimlerde tarih yazacağız. Heilbronnluların destekleri ile, Heilbronn Belediye Meclisi’nde sadece 500 kişinin oyu ile söz sahibi olma imkânına sahip olacağız” diyerek çağrıda buldu.

BIG BW GÜÇLENİYOR
2019’da en iyi neticeyi almak için çalışmalara başladıklarını açıklayan BIG Partisi Baden-Württemberg Bölge Başkanı Murat Gede, yeni şubeler ile teşkilatlanmanın devam edeceği müjdesini verdi. Başta eyalet başkenti Stuttgart olmak üzere Ludwigsburg, Karlsruhe, Göppingen, Heilbronn ve diğer illerde yapılanmaların son derece önemli olduğunu söyleyen Gede, sırada Backnang şubesini açacaklarını ve çalışmalarında sona geldiklerinin müjdesini verdi.