BIG PARTİSİ VE ADD

Kamuoyuna duyurulur,

Remzi Aru, Ramazan Akbaş ve Halil Ertem Alman Demokratlar Birliği`nin (Allianz Deutscher Demokraten) kurucuları ve yönetim kurulu üyeleri olarak partimizin önümüzdeki seneler ve seçimlerde çizeceği yol haritası hakkında fikir alışverişinde bulunup , yönetim kurulumuzda yaptığımız oylama sonucu oybirliği ile BIG-Partisi ile güçlerimizi birleştirme kararı aldı.
Bu iki partinin aynı hedefler peşinde koştuğunu göz önünde bulundurarak , birbirlerine destekte bulunmaları seçmenleri güçlendirmenin yanı sıra söz konusu olan iki partiyi de güçlendirir.
Bu sebeplerden dolayı ,biz üç kurucu üye, Remzi Aru, Ramazan Akbaş ve Halil Ertem, ve tüm parti yönetim kurulu olarak oybirliğiyle BIG-Partisi`ne karşılıklı iş birliği önerimizi, gelecekte ki seçimlerde birbirimize köstek olmayı engellemek adına, aksine destek olma amacıyla , sunmaya karar verdik. Bu iki partinin de imkanları sınırlı olması nedeniyle bu ortaklığın her iki parti için çok verimli olacağının kanaatindeyiz.

Kooperasyon teklifimizin içeriğinde partiler arası bilgi alışverişi ve işbirliği büyük rol oynamaktadır. Bu iki partiden birinin katılmadığı her hangi bir seçim de ,seçimlere katılan ortağın seçime katılmayan parti tarafından seçim kampanyalarında ve seçmen kitlesinin bölünmemesi adına destek görmesi bu işbirliğini maksimum verimli yapacak, iki partinin de takip ettiği ortak hedeflerin ulaşılmasını kolaylaştıracaktır. Bu nedenle söz konusu olan işbirliği hem partiler, hem de seçmenler adına büyük bir kazanç olacaktır.

Yukarıda sunulan bu kooperasyon ilk aşamada 4 (dört) sene sürüp gelecekteki gelişmeler değerlendirilip tekrar uzatılmaya olanak verilecektir. Berlin, Bremen, Hamburg ve Kuzey Ren-Vestfalya (NRW) eyaletleri bu ortaklığın dışında kalacaktır .

Başta ismen hitap edilen Alman Demokratlar Birliği`nin (Allianz Deutscher Demokraten) üç kurucuları, tüm Allianz Deutscher Demokraten yönetim kurulunun desteğini arkasında toplamış bir şekilde, BIG-Partisi yönetimi ile bu teklife sunulan kooperasyon önerisi hakkında herdaim görüşmelere açık olduğunu beyan eder.

Saygılarla

Yönetim kurulu