Bir hiç uğruna öldürüldü..3 yıllık evli çifti ölüm ayırdı

Hamburg’da akrabalar arasında çıkan telefonda sözlü tartışma büyüdü. Akrabalar gece yarısı 03’de buluştu. Büyüyen tartışmada Mesut Doğan, eşinin dayısı tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Erdal Altuntaş
HAMBURG’un St. Pauli semtinde akrabalar arasında yaşanan tartışmada bir kişi öldü, bir kişi yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Schlump’da lokanta (imbiss) işleten Adıyamanlı Mesut Doğan (32) ile eşi C. 52 yaşındaki dayısı arasında sözlü başlayan tartışma ölümle sonuçlandı. Edinilen bilgiye göre iki akraba arabasında işyerleriyle ilgili bir tartışma yaşandı. Önce telefonda başlayan tartışma daha sonra buluşmaya dönüştü. Edilestedt’de oturan Mesut Doğan gece yarısı 03:00’de eşi C’nin dayısı A.R.Ü’ın St. Pauli’deki evine gitti. Polisden edinilen bilgiye göre; Bleicherstrasse’deki evin önünde, dışarda yapılan buluşmada Mesut Doğan’ın dayısına beyzbol sopasıyla vurduğu, dayısının da Doğan’ı bıçaklayarak ağır şekilde yaraladığı belirtildi. Olay yerine gelen ambulansla St. Georg Hastane’sine kaldırılan Doğan’ın tüm müdahelelere rağmen kurtarılamadığı belirtilirken, başından yaralanan A.R.Ü’nün ise hayati tehlikeyi atlattığı ve tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Mesut’un annesi Nezahat ve babası Menderes Doğan ile eşi C. taziyeleri kabul ettiler. Cenazenin Adıyaman’a mı yoksa Hamburg’a mı gömüleceği henüz netleşmedi. Üzüntülü baba Menderes Doğan’ı, Lurup’daki evlerinin önünde başsağlığı ziyaretine gelen dost ve akrabaları teselli etmeye çalıştı. Hamburg Beşiktaşlılar Birliği eski Başkanı Lütfü Kortağ da, birlikte terzi olarak çalıştığı aile dostu acılı babayı teselli ederek, olaydan büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Hamburg Cinayet Komisyonu ve Hamburg Savcılığı soruşturmayı birlikte yürütürken, mevcut duruma göre bir meşru müdafaa durumu da inceleniyor. Soruşturma çok yönlü olarak devam ediyor.