BİR KINAMA DA TGRN’den

Kâmil Yılmaz
LUDWİGSHAFEN – 15 Temmuz’da Türkiye’mizde milli iradeye karşı yapılan darbe girişimine tepkiler devam ediyor. Almanya’da bulunan Sivil Toplum Kuruluşları birbiri ardına yayınladıkları basın bildirileri ile darbe girişimini nefretle kınadıklarını açıklıyorlar. Son olarak dernek başkanı Bayram Türkoğlu imzası ile bir basın açıklaması yayınlayan Rhein-Neckar Türk Toplumu Platformu Derneği, “15 Temmuz 2016 darbe girişimini nefretle kınıyoruz” şeklinde başlayan bildirisinde şu ifadelere yer verdi:

NEFRETLE VE ESEFLE KINIYORUZ

“TGRN derneği olarak 15 Temmuz da milli iradeye karşı yapılan ve terör unsurları taşıyan darbe girişimini ve hangi vasıflara sahip olurlarsa olsunlar, bu girişimin arkasında bulunan vatan hainlerini nefretle ve esefle kınıyoruz.

SUÇLULAR AĞIR CEZA İLE CEZALANDIRILMALI

Bu demokrasi ve halk düşmanlarının teker teker tesbit edilip yakalanarak hukuk dairesi çerçevesinde, ibreti alem olsun ve kimseler bir daha böyle bir anti demokratik ve insanlık dışı bir uygulamaya kalkmasınlar diye en ağır bir şekilde cezalandırılmalarını ümit ediyoruz.

KAHRAMANLARA TEŞEKKÜR

Milli iradeye karşı dik duran ve günlerdir meydanları doldurarak nöbet tutan milletimize, polis teşkilatımızın ve askeriyemizin milli iradeden, milletten ve demokrasiden yana olan kahraman mensuplarına, yine bu girişimde dik duran tüm siyasi ve sivil toplum mensuplarına minnetlerimizi sunuyoruz. Bu esefsiz darbe girişiminde maalesef hiç çekinmeden hayatlarını feda eden ve şehitlik mertebesine erişen asker, polis ve sivil tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, mekanlarının cennet olmasını temenni ediyoruz. Ayrıca siyasi istikrar tarafından 15 Temmuz’un şehitlere armağan edilmesini selamlıyor, tüm halkımıza tekrar geçmiş olsun diyor, bütün gücümüz ve benliğimizle her zaman demokrasiden yana olduğumuzu iletiyoruz. Saygılarımızla. TGRN adına Başkan Bayram Türkoğlu”