Birliğimizi kimse bozamaz

HAMBURG – Almanya Türk Federasyonu (ATF) Kuzey Almanya Bölge Başkanlığı Hamburg Türk Kültür Merkezi (HTKM) tarafından düzenlenen “Kültür ve Ülkü Şöleni” coşkulu geçti. Class Hotel Balo Salonundaki etkinliği sabote etmeye çalışan bir gurup terör örgütü yandaşları, salonun hemen önünde izinli olarak karşı miting yaptılar. Polis, ülkücüler ile terör örgütü yandaşlarını bir araya getirmemek için salona giden tüm caddeleri trafiğe kapattı. Yaşlılar ve engelliler dahil, salonu dolduran bine yakın kişi araçlarını uzaklara park ederek uzun bir yürüyüşten sonra salona ulaşabildiler. Vatandaşlarımız, bu konserin aylar önceden yapılacağının belli olmasına rağmen polisin terör yandaşlarına salonun önünde miting izni vermesine tepki gösterdiler.

Şölende ilk konuşmayı HTKM Başkanı Şahin Almaoğlu yaptı. Hak bildikleri yolda ilerlemeye devam edeceklerini belirten Almaoğlu “Ekmeğini yediğimiz ülkemiz için gerekirse kurşun yemeye de hazırız. Ama ihanet içindeki vatan hainleri bunu hiçbir zaman anlayamazlar” dedi. Daha sonra kürsüye gelen ATF Başkanı Şentürk Doğruyol, bugün tek vücut halinde bu birliğin sağlanmasının temelinde, 1960’lı yıllarda Almanya’ya gelen neslin katkısının olduğunu belirterek “Almanya’daki 3 milyona yakın Türk toplumu, Almanya’nın anayasal düzenine saygılı, kanunlarına riayet ederek oluşturdukları derneklerde, kültür ve ülkülerini yaşatma mücadelesini başarıyla veriyorlar” dedi. Konuşmasına “Biz ülkücü Türk milliyetçileriyiz. Çok şükür vatansız, bayraksız, dinsiz ve imansız değiliz. Tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum” diyerek devam eden Doğruyol, Afrin hareketine de değinerek “Zeytin Dalı Harekatında olan, Türkiye’nin bütünlüğü için seferde olan ordumuzun da Afrin’den zaferlerle dönmeleri temennisinde bulundu.

Türk ordusunu işgalci gösterenlere karşı “Ordumuz, huzurun ve barışın elçisidir. Ordumuza destek ve güvenimiz sonsuzdur. Bu seferden de zaferle döneceğine inanıyoruz” diyen Doğruyol “Türk bayrağının dalgalandığı tüm coğrafyalarda barış ve huzur vardır. Ama Türk bayrağına, devletine ve milletine düşmanlık besleyenlerin olduğu topraklarda ise kan ve gözyaşı akmaktadır. Az önce kapımızın önüne kadar gelen terör gurupları ise dinsiz, imansız ve vatansızlardır. Onlar bizim muhatabımız değildirler. Bizi ırkçı, faşist, anti demokrat, anayasaya karşıtlığıyla suçluyorlar. Faşizme karşı olduklarını ispat edercesine faşizme karşı yürüyüş düzenliyorlar. Faşistler ne zamandan beri faşizme karşı yürüyüş düzenler oldular” dedi. Almanya’nın devlet olarak, Türkiye’nin teröre karşı mücadelesinde engel olmadıklarını belirten Doğruyol “Bunu görüyor, biliyor ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bakmayın siz Almanya’da bazı siyasi çevrelerin zeytin dalı hareketine karşı kampanyalar yapmasına. Alman devletinin NATO müttefiki olması hasebiyle Türkiye’nin karşısında olduğuna dair bir açıklaması olmamıştır. Bu memnuniyet vericidir” diyerek konuşmasını tamamladı.

Daha sonra sahne alan sanatçılardan Ahmet Güven ve Nejla Çakmakçı salondakilere güzel bir konser verdiler. Gecenin finalinde sie “Türkiyem” türküsüyle nam yapan sanatçı Mustafa Yıldızdoğan sahneye çıktı. Sahneye, salonda dalgalanan ay-yıldızlı bayrakların arasında “Türkiyem” şarkısını okuyarak çıkan Yıldızdoğan, salondaki coşkuyu zirve noktasına ulaştırdı. Politikacı gibi konuşan Yıldızdoğan 30 yıldır Türk bayrağının olduğu her yerde konserler verdiğini belirterek “Bu türkümüzde (Ölürüm Türkiyem) diyorum. Bunda ne var. 3-5 çapulcu salonun önünde gösteri yaptı. Haftalar öncesinden basına çıkıp yaygara yaptılar. Gayeleri bu birliği ve beraberliği bozmaktı. Bizim insanlarımızı korkutarak salona gelmelerini engellemekti. Ama başaramadılar” dedi.

 

 

 

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Birliğimizi kimse bozamaz için yorumda bulun

    Birliğimizi kimse bozamaz için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Birliğimizi kimse bozamaz için ilk yorumu yapabilirsin.