Bize uğramadan otomobil almayın

Sıfır veya ikince el otombil satışlarında Pandemiden sonra cip krizi de fiyatları yükselten ve satışları düşüren önemli bir faktör oldu. Buna ragmen Car Center Çınar ekonomik fiyatlarıyla ve uygun satış şartlarıyla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Şirketin yönetim kurulu başkanı Enes Çınar, “Portföyümüzdeki araçlarımızı ve fiyatlarımızı görmeden, satış şartlarımızdaki müşteri avantajlarımızı öğrenmeden son kararınızı vermeyin” dedi.

 

 

Ahmet Özkan
GINSHEIM-GUSTAVSBURG – Dünya çapında otomobil markalarıyla ünlü Almanya’da 1982 yılında mütevazi bir işletme olarak kurulan Car Center Çınar, zaman içinde başarıdan başarıya koşarak sektörde kendi başarı hikayesini yazmaya başladı. Önemli tecrübeler kazanarak 90’lı yıllara gelen Mehmet Çınar Mainz-Kastel’deki Car Center Çınar Otomobil Satış Merkezini 1991 yılında açtı. CCC’nin kurucu başkanı Mehmet Çınar konuyla ilgili yaptığı açıklamda “Car Center Çınar’ın marka değerini yükselterek bugünlere gelmesi elbette kolay olmadı. Çok zorluklar yaşayarak önemli tecrübeler kazandık. Dürüstlüğümüzden taviz vermeden, çok çalışarak ve sektörün inceliklerini öğrenerek 1998 yılında Car Box şubemizi açtık. Artık ne yapacağımızı daha iyi biliyor, geleceğe yönelik planlar yapabiliyorduk. Bundan sonra müşteri memnuniyetini esas alarak ve çok çalışarak başarıdan başarıya koştuk. Önemli mesafeler aldık. Bizden bayrağı devralan genç yöneticilerimizin daha büyük başarılara imza atacağına inancım tamdır” dedi.

 

DÜRÜSTLÜK VE İLKELERDEN TAVİZ YOK
Car Center Çınar yönetim kurulu başkanı Enes Çınar da yaptığı açıklamada, “Küçük bir aile şirketi olarak yaklaşık 40 yıl önce kurulan Car Center Çınar, bugün bölgemizin hatta Almanya’nın önemli otomobil satış merkezlerinden biri olmayı başarmıştır. Bu başarıda ve benim bu sektörde yetişmemde en büyük pay, kurucu başkanımız, babam Mehmet Çınar’a aittir. Bizlere öğrettiği dürüstlük ve ilkeli tavırlar ile bayrağı devraldığımız yerden daha da ilerilere götürerek başarı grafiğimizi yükseltmek için ekibimizle beraber yoğun çalışmalarımız devam ediyor. Salgından sonra bir de cip krizinin sektöre bomba gibi düşmesi maalesef otomobil dünyasında satışları daha da zor hale getirdi. Buna rağmen bizim satışlarımızda azalma olmadı. Çünkü fiyatlarımız ve satış şartlarımız çok cazip. Bu zor fakat önemli imkanları özel tedarikçilerden yaptığımız büyük miktarlardaki araç siparişleri sayesinde sağlayabiliyoruz. Araç stoklarımız spor arabalar, lüks sedanlar ve arazi araçları başta olmak üzere geniş bir yelpazeye sahiptir. Bundan dolayı bize gelen müşteri mutlaka beğendiği bir araç bulabiliyor. 2019 yılında Ginsheim-Gustavsburg’da açtığımız yeni merkezimize müşterilerimizi bekliyoruz. Uzakta olan müşterilerimiz için online satışlarımız mümkün. Müşterilerimiz www.ccc-wi.de web sayfamızdan veya AutoScout 24, mobile.de gibi otomobil satış portallarından portföyümüzdeki araçları görebilir, ayrıntılı bilgiye sahip olabilirler. Sözün özü olarak müşterilerimiz bize uğramadan son kararlarını vermesinler diyebiliriz” dedi.