BKM OFAM 30 yaşında

Almanya’nın Mainz şehrinde bulunan ve 1930’da kurulan BKM- Bausparkasse Mainz, göçmen kökenli müşterilerine kendi anadillerinde hizmet veren OFAM biriminin 30. kuruluş yıldönümünü kutladı

 

 

Kâmil Yılmaz
MAİNZ – Merkezi, Almanya’nın Mainz şehrinde bulunan ve 1930’da kurulan BKM- Bausparkasse Mainz, göçmen kökenli müşterilerine kendi anadillerinde hizmet veren OFAM biriminin 30. kuruluş yıldönümünü geçtiğimiz günlerde kutladı.

 

Mainz’da Harmony adlı düğün salonunda bölgedeki göçmen kökenli satış elemanının katılımıyla yapılan kutlama ile ilgili olarak gazetemize açıklamada bulunan BKM Yönetim Kurulu Sözcüsü Dr. Bernd Dedert “Biz bu gecede. BKM’nin bir parçası olan OFAM ile geçen yılın başarılarını kutladık, başarılı olan çalışanlarımızı ödüllendirdik. Gittikçe gelişiyoruz, büyüyoruz. Şirket çalışanlarımızın 2017 yılında elde etmiş oldukları başarılar bizi oldukça mutlu etti. 2018’de de BKM ailesi olarak çok daha başarılı olacağımıza inanıyorum” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

BKM bünyesindeki OFAM biriminde Mainz Eyalet Bölge Müdürü olarak görev yapan Günay Temürbek ve Ali Akdeniz, gazetemize yaptıkları açıklamada; “30 yıldır BKM OfaM olarak, vatandaşlarımızın nasıl ev sahibi olabileceklerini, nasıl kendi paralarından tasarruf ederekten devletin vermiş olduğu teşvikleri alabileceklerini açıklamaktayız. 30 yıl boyunca vatandaşlarımıza konut piyasasında öncülük ediyoruz. Kredi konusunda da yardımcı oluyoruz ve ‘Kredi Bizim İşimiz’ diyoruz” dedi. Programa, Mainz Başkonsolosluğundan Mehmet Akyol katılarak bir konuşma yaptı. Akyol, Türklerin yarım asırdır Almanya’da olduklarını ve ülkenin kalkınmasında önemli katkıları bulunduğuna dikkat çekerek, BKM OfaM biriminin 30. kuruluş yıldönümünü kutladı.

 

BKM bünyesinde, OFAM (Organisation für ausländische Mitbürger- Yabancı Vatandaşlar Organizasyonu) adı altında kurulan ve 30 yılı geride bırakan birimde Almanya genelindeki 8 Türk Bölge Müdürlüğü ile hizmet veriyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın