Black Dragon nefes kesti

MANNHEİM – Taekwondo Erol Mannheim Spor Derneği tarafından geleneksel olarak yapılan ve bu yıl 9.uncu kez düzenlenen Uluslararası Black Dragon Taekwondo Turnuvası, büyük ilgi gördü. Derneğin topluma gönüllü hizmet sunması ve başarılar göstermesi takdir ediliyor. Mannheim şehrinin en modern salonu olan GBG-Halle’deki turnuva, katılımcılardan tam not aldı. Sporcuların yanı sıra bine yakın seyircinin izlediği taekwondo turnuvası, adeta nefes kesti. Taekwondo Erol Mannheim Spor Derneği Başkanı Mustafa Erol, her geçen yıl artan ilgiden dolayı büyük memnunluk duyduğunu belirtti. Geleneksel hale getirdikleri turnuva ile Avrupa çapında Taekwondo sporunun güzelliklerini sergileme imkânı bulduklarından dolayı bunun kendilerini fazlasıyla gurur verdiğini sözlerine ekledi.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Turnuvaya başta Türkiye olmak üzere; Belçika ve Avusturya’nın yanı sıra, Almanya genelinden gelen takımlardan toplam 140 sporcu katıldı. Kategorilerinde başarılı olmak için kıyasıya mücadele veren taekwondosular, nefes kesen mücadelelerle seremonide en üst basamakta yer almak için kıyasıya mücadele ettiler. Turnuva sonunda takım halinde Berlin’den Sportschule Yayla birinci olurken, ikinciliği Trier şehrinden Sportschule Merinus, üçüncülüğü Freudenstadt’tan Taekwondo Düzenli, dördüncülüğü Schiffestadt’tan Spartans-Gym ve beşinciliği de Taekwondo Club Germersheim elde etti.

ÜST DÜZEY KATILIM
Turnuvaya katılarak açılış konuşmasını Mannheim Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Peter Kurz yaptı. Dr. Kurz, Mannheim’da gençlere yönelik uyum çalışmalarında başarılı hizmet sunan Taekwondo Erol Mannheim Spor Derneği’ne övgüler yağdırdı.
Mannheim Belediye Encümeni Bayan Andrea Safferling ve Belediye Spor Dairesinden Bay Uwe Kaliske katılanlar arasındaydı. Turnuvaya TÜBAT (Türkiye Bölgelerarası Taekwondo) Ligi Başkanı İlhan Aşkın, Türkiye Gençler Taekwondo Milli Takım Antrenörü Recep Işık, Avusturya Milli Takım Antrenörü Mustafa Atalar katıldı. Ayrıca Rhein-Neckar Türk Toplumu, TDU-Pfalz İşverenler Derneği, İGMG Rhein-Neckar-Saar Bölge teşkilatı ve Avrupa Malatyalılar Federasyonu STK temsilcileri olarak turnuvaya destek verdiler. Rhein-Neckar bölgesinde yılın en büyük spor etkinliğine imza atan Taekwondo Erol Spor Derneği, aynı zamanda Türk misafirperverliğini ortaya koydu. Etkinliğe katılanlara salon girişinde lokum ve kolonya sunan dernek, aynı zamanda Türk mutfağının geleneksel yemek kültürünün tanıtımını da yaptı. İlk defa turnuvada maskot da yer aldı. Büyük ilgi gören maskot ile katılımcılar fotoğraf çektirmek için birbirleriyle adeta yarıştılar.