BW YÖNETİCİLERİ VIKZ’IN İFTARINDA

Hüseyin YüceSTUTTGART- İslam Kültür Merkezleri Birliği (Der Verband der Islamischen Kulturzentren -VIKZ) Baden- Württemberg bölge teşkilatı geçtiğimiz gün iftar yemeği verdi. VIKZ Baden- Württemberg Bölge Teşkilatı binasında gerçekleşen iftar programına; Baden- Württemberg Eyalet Meclis Başkanı Muhterem Aras, Stuttgart Başkonsolosu Ahmet Akıntı, İslam Kültür Merkezleri Birliği Genel Başkanı Mehmet Duran, Bakanlık temsilcileri; Dr. Susmann, Dr. Dierolf ve Herr Wischmeyer, Prof. Dr. Michael Hermann, Stuttgart Büyükşehir Belediye Başkanlığını temsilen Dr. Levent Güneş, Müsteşar ve belediye meclisi üyelerinden Frau Kleitzin, Frau Yüksek ve Herr Oechsner, DİTİB Baden- Württemberg Bölge Başkanı Erdinç Altuntaş, İGBW’den Muhittin Soylu ve İGMG Baden- Württemberg Başkanı Zeki Şeker, Eyalet Protestan Kilisesinden Rahip Traub, Tübingen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Herr Bernd Engler ve Almanya Türk Toplumu Başkanı Gökay Sofuoğlu ile STK temsilcileri, bilim, siyaset ve iş çevresinden seçkin davetliler katıldı.
Programın açılış konuşmasını İslam Kültür Merkezleri Birliği Bölge Başkanı yavuz Kazanç yaptı. Alman misafirlerin ağırlıklı olduğu programda, Yavuz Kazanç yaptığı konuşmada, Ramazan ayı ve oruç ibadeti hakkında bilgiler vererek, Ramazan ayının birleştirici ve kaynaştırıcı bir özelliğe sahip olduğununa vurgu yaptı.
Daha sonra VIKZ Genel Başkanı Mehmet Duran da bir konuşma yaptı. mehmet Duran ise konuşmasında, İslam dini ve Ramazan ayına değinerek, Ramazan ayının tüm dünyada barış ve huzura vesile olmasını diledi.