Bu davranış alkışlanır

 

 

Murat Pehlivan
OBERHAUSEN- Almanya’nın Oberhausen şehrinde yirmi yılı aşkındır kanserli çocuklar yararına mücadele veren Umut Yolu Derneği ( Weg der Hoffnung) ‘ ne alış veriş devlerinden Amazon çalışanları ve Amazon yönetiminden jest geldi. Kuzey Ren-Vestfalya’daki küçük bir kasaba olan Werne şehrindeki Amazon şubesi çalışanları ve yönetim kurulu Umut Yolu Derneği’ ne şişelerin geri dönüşümden elde edilen iki bin Euro’ ya, iş yerinin de beş yüz Euro ilavesi ile 2500 Euroluk bir bağış yaptı. Bağışı derneğin hesabına aktaran ve derneğe ziyarete gelen Amazon şirketi adına iş yeri işçi temsilcileri Elvira Böke ve Mehmet Ali Altay; “işçiler ve şirket adına böyle güzel bir olaya imza atarak buraya geldiğimiz için son derece mutluyuz “ifadelerini kullandılar. Ziyaret, derneğin bürosu Michelstraße 21, 46119 Oberhausen adresine gerçekleşirken, Dernek Başkanı Aynur Çelikdöven ve dernek başkan yardımcısı Gabi Terschluasen ziyarette hazır bulundular.

MUTLU VE GURURLUYUM
Altay yaptığı açıklamanın devamında” “Almanya da yirminin üzerinde Amazon şirketi var. Tabi buralarda bir çokta çalışan. Daha önce bu şişeler çöpe atılıyordu. Son yıllarda kampanya başlattık. Bu şişeleri geri dönüşüme aktarıyoruz. Buradan gelen gelirleri de güzel faaliyetler yapan derneklere bağışlıyoruz. Araştırdık bu yıl da hele hele çocuklar için yirmi yılı aşkın bir süredir güzel işler başaran Umut Yolu Derneği’ni seçtik. Arkadaşlarımızın adına son derece mutlu ve gururluyum “dedi.

ÇELİKDÖVEN : İLAÇ GİBİ YARDIM
Tabii ki bizim için çok sevindirici bir olay. Çok ince bir düşünce. Dünya alışveriş devlerinden biri olan Amazon şirketinin bu yardımı maddiyatının yanında manevi güzelliği olan da bir durum. Yaptığımız emeklerin görülmesi takdir edilmesi ve desteklenmesi mutluluk verici. Korona zamanın getirdiği maddi sıkıntılara ilaç gibi bir yardım oldu. Beş yüz euroluk nakdi yardımı Amazon şirketi olan genel müdürü başta olmak üzere projede emeği olan tüm arkadaşlarımıza saygı ve selamlarımızı gönderiyoruz” dedi. Ziyaret sırasında ayrıca mini bir sunum ile dernek faaliyetlerini içeren çalışma izlettirildi.