Bu fuarı kaçırmayın

Türkiye’nin önde gelen 80 hastanesi Frankfurt Messe’de görücüye çıkacak. Sağlık problemi olan Avrupalı Türkler için bu fırsat kaçırılmaz.

 

Hüsemattin Özkan
FRANKFURT – Almanya’nın önemli ticaret merkezi olan Frankfurt’ta bulunan Messe Frankfurt Congress Center’da 13 – 14 Ekim 2023 tarihlerinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, DEİK ve Hizmet İhracatçıları Birliği destekleriyle, “Health Tourism Expo Frankfurt, Almanya Uluslararası Sağlık Turizmi Fuarı” ALZ Fuar ve GO Fairs tarafından düzenlenecek. 13 Ekim 2023 Cuma günü saat 11:00’de kapılarını açacak olan Fuarın temel amacı; Türkiye’nin önde gelen Hastanelerini, Klinikleri ve Termal Tesislerini Almanya kamuoyuna tanıtmak ve Almanya ile Türkiye arasında Sağlık Turizminin geliştirilmesi için her iki ülkenin aktörlerinin birbirleriyle tanışmasını sağlayarak taraflar arasında iş birliği imkanları tesisi amaçlanıyor.
Ücretsiz olarak ziyarete açık olan Fuarı ziyaretçileri:
-Türkiye’nin önde gelen 80 Farklı hastane ve klinikleriyle tek çatı altında buluşabilecek,
-Farklı branşlardan uzman doktorlarla tanışabilecek,
-Tedavi ihtiyaçlarına ilişkin fikir alabilecek,
-Estetik operasyonlara ilişkin bilgi alabilecek,
-Saç ekimi uzmanları ile görüşebilecek,
-Diş tedavisi ve gülüş estetiğinde son trendleri keşfedebilecek,
-Obezite tedavisinde uzman kliniklerle tanışabilecek,
-Sağlık Turizminde aracılık ve iş birliği bağlantıları kurabilecek.
Frankfurt’un en iyi bilinen buluşma noktası olan Messe Frankfurt’ta düzenlenecek olan Sağlık Fuarı 13 Ekim Cuma ve 14 Ekim Cumartesi günleri 11:00 – 18:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.
Uluslararası standartlarda kaliteli ve güvenilir sağlık hizmeti, sahip olduğu yüksek sağlık teknolojisi ve alanında uzman deneyimli kadroları, kolay ulaşım imkânı, beklemeden tedavi olanağı ve makul fiyatlarıyla Dünya Sağlık Turizminin parlayan yıldızı olan Türkiye’yi 2022 yılı içerisinde bir milyon kişiden fazla yabancı tedavi olmak üzere tercih etti, 2023 yılında ise bu sayının büyük oranda artması bekleniyor.