Bu mutluluğun tarifi yok

 

Murat Ali Blach
ESSEN- Almanya’nın Essen şehrinde yaşayan Serkan Solmaz başlattığı ‘Altın Adımlar’ hareketi yürütmeye devam ediyor. 2019 Aralık ayında başlattığı iyilik hareketi ile Mardin, Bursa ve Konya’da ayağı olmayan, ampute vatandaşlarımızı protezlerine kavuşturan ve ‘altın adamlar’ ismi altında iyiliğe devam eden Serkan Solmaz bir genç kızımıza daha mutluluk oldu.

Bir önceki sayımızda ilk haberimizi yaptığımız ve kendisinden yeni bir çalışma içinde olduğuna dair hedefi olduğunu söyleyen Serkan Solmaz, “Şırnak’tan kardeşlerine destek olmaya çalışan bir genç kızımıza çift protez sunacağız” demişti. Türkiye son teknoloji, kalçadan çift proteze ihtiyacı olan kızımızı  protezlerine kavuşturmanın mutluğunu yaşayan Solmaz ” bu mutluluğun tarifi yok” dedi.

 

blank

HEDEF DERNEKLEŞME
Sağlıklı ve kullanılabilir ve uzun vadeli protezleri tercih ediyoruz. Bu protez ücretlerini çevremden ve sayfamızı takip edip yardım eden gönüllülere borçluyuz. Önceki yardımlarda olduğu gibi bu yardım hareketinde BEY DÖNER’in kendisine büyük destek olduğunu bildiren Serkan Solmaz, hayırseverlerin, kendilerini sosyal medya adreslerinden takip edip yardım edebileceklerini söyledi.
Ayrıca Almanya’ da Post Aktüel Gazetesi ve Türkiye Gazetesi gibi sizlerin, İstanbul’ da Show TV gibi ulusal kanallarında kendilerine duyarlı olduklarından dolayı çok mutlu oldu ğunu ifade eden Serkan Solmaz ÖSSUR Protez Akademisi Türkiye Şubesi tarafından şahsıma ve Bey Döner adına yönetim kurulu başkanı Mustafa Sayın Bey’ e verdiklerini plaketin kendilerini onurlandırdığını ve şevk verdiğini belirtti. Kendisi ile birlikte ALTIN ADIMLAR atmak isteyenlere kapılarının açık olduğunun altını çizen Solmaz, “Önümüzdeki zamanlarda dernekleşip daha fazla yardıma koşmak istiyorum” dedi.

 

blank

Bey Döner Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sayın’ da bu tür iyilik hareketlerinde her zaman olduklarını ve olmaya da devam edeceklerinin altını çizdi.

 

blank