Buz pisti “İpek”si bir SICAKLIĞA KAVUŞTU

 

blank

Murat Pehlivan
KREFELD- Türk mobilya sektörünün öncülerinden İpek Mobilya satın aldığı tribün locası ile, Alman buz hokeyi takımlarından Krefeld Penguenleri’ne (Pinguine KEV) sponsor oldu. Almanya’ da yaklaşık dört yıl önce Türk müşterileri ile buluşmasının ardından sosyal sorumluluk bilinciyle birçok kültürel etkinliğe destek olan İpek Mobilya, Krefeld’teki 7 bin 500 kişilik Yayla Arena’da locanın mobilya dizaynı da yaptı.

 

 

blank

Sezonun ilk iç saha maçında Krefeld Pinguine KEV, Augsburg’u ağırlarken, İpek Mobilya Duisburg Mağaza Müdürü Ercüment Ak, bazı mağaza çalışanları ve Krefeld Pinguine KEV’in kulüp yöneticilerinin katılımıyla loca tanıtımı gerçekleştirdi. Ercüment Ak yaptığı açıklamada, son dönemlerde İpek kalitesi ile Alman müşterilerin de tanıştığını belirterek, “İpek Mobilya’nın merkezi Duisburg’ta ve Krefeld’e komşu bir şehir. Buz Hokeyi 1. Lig takımı olan Krefelder Pinguin bu kentin adeta cazibe merkezi ve gözbebeği.

 

blank

 

Bizde bu vesile ile sosyal sorumluluk projesi kapsamında sivil toplum kuruluşlarına yaptığımız desteği spora da yansıtmanın sevincini yaşıyoruz” dedi. Türkiye’de ürettikleri ürünleri 45 ülkeye pazarladıklarını anlatan Ak, kaliteden ödün vermediklerini ve pazar ağını her geçen gün artırdıklarını sözlerine ekledi. Öte yandan Pinguine KE V’in ana sponsorluğunu ise bir süredir Türk gıda şirketi olan Yayla üstleniyor.

 

 

blank