Çalhanoğlu Fussballzentrum hizmette

blank

 

Kâmil Yılmaz
MANNHEİM – Almanya’nın Mannheim şehrinde ülkenin en büyük futbol akademisi hizmete girdi. Resmi açılışını Haziran ayında büyük bir davet ile yapılacak olan akademide, futbol okulu hizmete girdi. Yaklaşık 2 milyon Euro’ya mal olan akademide açılan futbol okulunda yetenekli futbolcuların keşfedilmesi hedefleniyor.

ALMANYA’NIN EN BÜYÜĞÜ
2 bin 600 metrekaresinde 4 adet halı saha olmak üzere toplam 6 bin 500 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan tesislerde restoran, kafeterya, soyunma odaları, duşların yanı sıra sauna da bulunuyor.

blank

 

DANIŞMAN HOFFENHEİM’IN ALTYAPI HOCASI
Almanya’nın en büyük futbol akademisinin danışmanlığını, Alman 1. Futbol Ligi Bundesliga takımlarından TSG Hoffenheim ve Walldorf Mannheim’ın altyapısında hocalık yapan Alpaslan Salman üstlendi. Salman’ın koordinatörlüğünde 5 tecrübeli antrenör de görev yapacak. Bunlardan birisi de kaleci antrenörü.

ÇALHANOĞLU: HAYALİM GERÇEKLEŞTİ
Uzun zamandır böyle bir tesis kurmayı hayal ettiğini söyleyen Hüseyin Çalhanoğlu, Alman ve Türk yetenekli futbolcuları keşfederek bunları futbol kulüplerine ve Türk milli takımına kazandıracaklarını söyledi. Türk gençlerini kötü alışkanlıklardan uzak tutarak, futbol aracılığı ile topluma kazandırmak için çalışmalar yaptıklarını da ifade eden Çalhanoğlu, “Mannheim ve bölgesinde yetenekli çok sayıda Türk genci bulunuyor. Gençlerimizi bu çalışma ile hem sokaklardan kurtaracağız, hem de onlara daha iyi bir gelecek hazırlamak için altyapısını güçlendireceğiz. Bu sayede milli takımımıza yeni Çalhanoğulları kazandırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

 

blank

DİĞER FUTBOL OKULLARINDAN FARKLIYIZ
Çalışmaları hakkında gazetemize açıklamada bulunan Futbol Akademisi Danışmanlığını yapan Alparslan Salman ise, akademiye kayıt olan gençlere haftanın 2 gününde Cuma akşam ve Pazar sabah saatlerinde Alman ve Türk futbol kulüplerine hocalık yapan lisanslı antenörler tarafından eğitim verileceğine dikkat çekti. Tesisin aileler içinde sosyal bir yaşam alanı olacağını ifade eden Salman, “Aileler, çocukları burada antrenman yapıp, futbol oynarken, kendileri de restoranda yemeklerini yiyecek, kahvelerini  içecekler. Gençler burada sadece futbol oynamayacak. Haftanın belirli günleri 3-4 öğretmen gelecek, onlara okul derslerinde yardımcı olacak. Bizler sadece futbolcu değil, aynı zamanda eğitimli gençlerin yetişmesi için çaba sarf edeceğiz. Bizi diğer futbol okullarından farklı kılan da budur” diyerek  sözlerini tamamladı.

 

 

blank