ÇELİK'TEN SERT SÖZLER

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik açıklama yaptı.

Hüseyin Çelik: Hükümet sizin şamar oğlanınız değiliz. Ayıp ediyorsunuz. Grup başkan vekilleri ‘biz buna hazırız’ diyecek buna karşılık sayın Bahçeli ‘bu erken, zamansız, gereksiz tekliftir ‘ diyor. MHP kalabalık parti olsa diyecez ki birbirileri ile irtibat kuramıyorlar. Ama bir avuca kadar sığacak milletvekiliniz var. Sayın Bahçeli bayramlık ağzını açcak binbir türlü hakaretle buna gerek yok diyecek. Dil konusunda birileri Bahçeli’ye ders versin. Resmi dilin Türkçe olduğu ile ilgili kimsenin tepkisi yok. Bahçeli tek dil Türkçe’dir diyor, hayır resmi dil Türkçe’dir.Muhalefet yeni anayasada hep zamana oynadı. MHP yasama yılının sonunda ciddi tutarsızlık örneği sergilenmiştir. Grup başkan vekili hodri meydan diyecek genel başkan yersizdir diyecek.

‘BAHÇELİ ZAVALLISIN’

Sayın Bahçeli siz uçağa binmeye korkan Ankara’da kuluçkaya oturan zavallısınız.Dün Kerkük’te saldırı oldu. Araplar ve Türkmenler öldü. İnsanlık adına biz burda ölenler için azab duyarız. Biz bu mesele üzerinden etnik kavgayı körüklemeyiz. Sayın Bahçeli Türkiye’deki Türkler ve Türkiye dışındaki Türkler arasında anket yapıldığı zaman Erdoğan büyük bir sempatiye sahiptir. Kamuoyu anketlerinde Başbakan’ın inandırıcılığı diğer siyasi partilerin başkanlarının toplantımından daha yüksektir. Çözüm süreci denen kabus diyor. Çözüm süreci yüzde 70 insanda umut uyandırdı. Bahçeli’dekabus oluşturmuştur.

‘SİZ ÇATIŞMADAN BESLENİYORSUNUZ’

PKK terörü bölücülük olmazsa senin partin marjinal parti olarak kalır. Siz çatışamdan besleniyorsunuz. MHP ve BDP birbirini besleyen partidir. PKK bittiği gün Bahçeli tezi kaybedecektir. Çözüm süreci niye başladı? Memlekette çok kan aktı bundan sonra düşmesin diyoruz. PKK’nın silah bırakamsı bizim istediğimiz şeydir.

PKK’nın sergilediği şımarıklık var mı var. Bu süreci zehirlemek isteyen kötü gayretler olabilir. Ama buna takılırsak Türkiye kaybeder. Sayın Bahçeli etnik gözlükle şu kesimden oy alayım diyebilir. Çözüm süreci Bahçeli’nin kimyasını bozmuşa benziyor. Bu söylenenler hasta ruhun hezeyanıdır. Biz kimsenin bize hakaret etmesine müsade etmeyiz.

Sayın Başbakan’a aşağılık yaftasını hak etmektedir diyor Bahçeli. Bu söylemle siz çukura düşüyorsunuz. Bizim suratımıza tokat vurunca diğer tarafı göstermeyiz. Haddinizi bilin. Hakaret etmek zorunda değilsiniz.

BEŞ KURUŞLUK İTİBARIN VAR
Başbakan’a “Senin Türklükle problemin var” diye tekrarlamaz mı? İlginçtir, Bahçeli Başbakan için diyor ki “Efendim sen itibarını inandırıcılığını kaybettin” diyor. Bütün yapılan anketlerde Başbakan’ın itibarı başarısı diğer bütün siyasi partilerin başkanlarının toplamından daha fazladır.

Sayın Bahçeli sana yüzde 13-14 oy veren bir kitle var. Ama sana oy veren MHP’lilerin de yarısı sana itibar ediyor. Bu da 5 puanlık bir itibar, eski deyişle 5 kuruşluk bir itibarın var.

Sen bu kadar oy avcılığı adına nasıl saldırabilirsin? Ben Sayın Bahçeli’yi akıl ve izanla konuşmaya davet ediyorum.

“ÇÖZÜM SÜRECİ DENEN KABUS”
Öte taraftan “çözüm süreci denen kabus” diyor. Çözüm süreci Türkiye’nin yüzde 70’inde büyük ilgisi var. Sayın Bahçeli, PKK’nın eylemleri ve söylemleri senin için mamadır. Senin varlık sebebidir. PKK terörü olmazsa senin partin marjinal kalır. MHP ve BDP karşılıklı birbirini besleyen partidir. PKK terörü bittiği gün MHP bütün tezlerini kaybedecektir. Altı aydan beri şehit cenazesi gelmemesi demek ki sayın Bahçeli’yi çok üzdü.

Silahla saldıranlara kimse gül demetleriyle karşılık vermedi, vermeyecek. PKK’nın silah bırakması bizim istediğimiz şeydir. Silahların susması yeterli değil. demokratikleşme PKK olsa da olmasa

GÜVENLİK GÜÇLERİNİN ELİ MANTAR MI TOPLUYOR?
Çözüm süreci varsayın da olmadı. PKK yeniden saldırmaya başladı. Güvenlik güçlerinin elleri mantar mı topluyor? Durup onları mı seyredecekler. Arızalar olabilir mi? Olabilir. PKK’lıların sergiledikleri şımarıklıklar var mı? Var. Ama biz dedik ki bu süreci zehirlemek isteyenler olabilir. Buna takılırsak Türkiye kaybeder. Biz Türkiye kazansın istiyoruz.

Bahçeli etnik bir gözlükle bakıp, gerisi ne olursa olsun diyebilir. Biz bunu diyemeyiz. Hakikaten kesinlikle çözüm süreci sayın Bahçeli’nin kimyasını bozmuşa benziyor. Umarım bu hastalığından tez zamanda kurtulur.

TAKSİM’DEKİ PALALI VARDI YA…
Öte taraftan başbakan’a şundan saldırıyor. Malum Taksim’deki palalı malalı vardı ya. Diyor ki başbakan’ın palalı elemanları varmış, satır bıçak başlayan piyonların diye başbakan’a sesleniyor.

Benim tanıdığım Recep Tayyip Erdoğan, hiçbir zaman şiddet ve kaba kuvvete prim vermemiştir. AK Parti hareketi asla vermez.

Sayın Bahçeli, şiddet ve kaba kuvvet senin genetik kodlarından gelen bir şeydir. Biz hepimiz birbirimizi çok iyi tanırız. Kimlerin nasıl silah sopa bıçak taşıdığını, bunlarla insanlara nasıl saldırıldığını bu toplum hafızasından yitirmiş değil.

KARGALAR GÜLER
Zaman zaman Sayın Bahçeli’ye bu konuda, özellikle ülkücü gençliği sokağa sürmemesi, kavgaya sokmaması için de takdirlerimizi ilettik.

Ama Başbakan’a, sopalı adamların dersen buna kargalar güler. Biz fikri olan insanlarız. Fikretmeyenler Bahçeli gibi küfrederler.

O satırlı vatandaşın görüntüsünden ne kadar rahatsız olduğumu ifade ettim.

SAYIN BAHÇELİ, HADDİNİZİ BİLİN!
Sayın Başbakan’a “Aşağılık yaftasını çoktan hak etmektedir” diyor. Aşağıda, aşağılık bir söylem olabilir. Bu söylemle siz gittikçe çukura düşüyorsunuz.

Ondan ödünç aldığım kelimelerle ifade etmek hoşuma gidiyor mu sanıyorsunuz? Bizi buna iten sizsiniz. Sayın Bahçeli, haddinizi bilin! Fikirlerinizi söyleyin. Küfretmek zorunda değilsiniz, hakaret etmek zorunda değilsiniz.

“Efendim başbakan haysiyetini İmralı’ya kaptırmıştır.” Bu söylenecek bir cümle midir? Bu memlekette 11 yıldan beri ülkenin yönetimini elinde bulunduran AK Parti halkla olan yürüyüşüne devam edecektir. Sayın Bahçeli bu senin ruh sağlığın için de iyi değil, biraz sakin ol.