CENNET vatanımıza feda olsun

70 yaşındaki annemizden takdir edilecek hareket. Birikimi olan 10 bin Euro’yu “Biz bize yeteriz Türkiyem” kampanyasına bağışladı

Kâmil Yılmaz (ÖZEL HABER)
LUDİWGSHAFEN – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Korana virüsü nedeni ile 7 maaşını bağışlayarak başlattığı “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına Almanya’dan da büyük destek yağıyor. Almanya’nın Rheinland-Pfalz eyaletindeki Ludwigshafen çevresinde yaşayan Cennet B. adlı 70 yaşındaki vatandaşımız, birikimimi olan 10 bin Euro’yu bu kampanya için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açılan hesaba yatırarak destek verdi.

Aslen Sivaslı olan 6 çocuk sahibi ve 1972 yılından beri Almanya’da yaşayan Cennet B. yapmış olduğu bu hareket ile gönülleri fethetti. Tekrar hacca ve Afrika’ya su kuyusu açtırmak için uzun zamandır emeklilik maaşını biriktiren vatan ve millet sevdalısı Cennet B. “Biz bize yeteriz Türkiyem” bağış kampanyasına 10 bin Euro havale etti. Kutsal topraklara rahatsızlığı dolayısı ile bu sene kayıt olamayan ve 2003 yılında vefat eden eşi Osman B. ve kendi için Afrika’da hayrına su kuyusu açtırmak niyeti olan Cennet anne, haberlerden etkilenip tüm birikimini @bizbizeyeteriz adlı bağış kampanyasına yatırma karar verdiğini açıkladı.

Yaptığı bu hareket ile büyük takdir gören Cennet anne, imkânı olan vatan sevdalılarının bu kampanyaya destek vermeleri çağrısı da yaptı.